Strona Główna 23 Październik 2014

Pasowanie na gimnazjalistę 14.10.2014

"Szukać prawdy, kochać piękno, chcieć dobra,

czynić najlepsze to zadanie i cel człowieka".

Moses Mendelsshon

W naszej szkole takie zadania i cele stawiają przed uczniami ich rodzice i nauczyciele. We wtorek 14.10.2014 r. w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury odbyła się uroczystość Pasowania na Gimnazjalistę, która wpisała się już w tradycję szkoły. Uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie być wiernymi ideałom przyświecającym Gimnazjum nr 1 im. Zjednoczonej Europy w Nowej Rudzie, dzięki którym stali się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. Wielkie brawa należą się tym wszystkim, którzy przygotowali to piękne wydarzenie  i uświetnili je swoimi talentami. Były tańce, śpiew i poezja.

Słowa uznania należą się wychowawczyniom klas: pani Ilonie Piotrowicz, pani Halinie Niechwiadowicz i pani Jolancie Wójcik.

Po Pasowaniu na Gimnazjalistę odbyła się druga część imprezy, w związku z Dniem Edukacji Narodowej. Samorząd Uczniowski podziękował pracownikom szkoły za trud włożony w wychowanie młodzieży, a uczennice klas 2, pod opieką p. Jacka Cichańskiego, przygotowały program artystyczny, jako odzwierciedlenie naszych życzeń dla nauczycieli.

Naszą imprezę uświetnił burmistrz pan Tomasz Kiliński, który złożył życzenia pierwszoklasistom, jak również podziękowania dla pracowników szkoły z okazji ich święta.

Uczniowie klas 1

Święto Drzewa 10.10.2014

Święto Drzewa

10 października obchodzimy Święto Drzewa.

Poniżej członkowie Szkolnego Klubu Ekologicznego w akcji sadzenia drzew.

Wycieczka do Karpacza 10-11.10.2014

WYCIECZKA DO KARPACZA

Rok szkolny 2014/2015 już tradycyjnie rozpoczęliśmy wycieczką do Karpacza w ramach Szkolnego Klubu Turystycznego.

W dniach 10-11 października 2014 roku odbyła się szkolna wycieczka do Karpacza, współfinansowana ze środków Urzędu Miejskiego w Nowej Rudzie.

Pełne sprawozdanie z wycieczki znajduje się w zakładce DLA UCZNIA- SZKOLNY KŁUB TURYSTYCZNY

Życzenia na DEN

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składam wszystkim pracownikom naszej szkoły serdeczne podziękowania za każdy dzień trudnej pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej. Życzę, by codzienne obcowanie z młodzieżą dawało szczerą satysfakcję i radość. Dziękuję także za wspieranie działań zmierzających do rozwoju naszej placówki.

Zajęcia integracyjne 09.2014

Tworzymy zgrany zespół klasowy!

We wrześniu (23.09, 25.09,26.09.2014 r.) odbyły się dwugodzinne zajęcia integracyjne, ułatwiające adaptację pierwszoklasistów w nowej szkole. Zajęcia prowadziła pani psycholog E. Kulas z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Nowej Rudzie.
Zabawy integracyjne usprawniły  kontakty interpersonalne, budowanie jedności  w grupie. Młodzież rozwijała twórcze myślenie i komunikację. Efektem zajęć jest przełamanie onieśmielenia, rozwój empatii oraz zbudowanie płaszczyzny wzajemnego zaufania.

Mecz piłki nożnej 09.2014
                                     Mecz piłki nożnej

Jesteśmy mistrzami miasta w piłce nożnej chłopców.
Pokonaliśmy piłkarzy z Gimnazjum nr 2 i nr 3 i zakwalifikowaliśmy się do zawodów rejonowych.

Akcja "Sprzątanie Świata" 19.09.2014

Młodzież z Gimnazjum nr 1 im. Zjednoczonej  Europy dba o środowisko

Dyrektor szkoły ,pani Danuta Markuszewska, zachęciła uczniów i ich opiekunów do corocznego udziału w akcji „Sprzątanie Świata” (w tym roku 19.09.2014 r.).Młodzież chętnie przystała na tę propozycję: powietrze, światło, odpoczynek od lekcji to prawdziwe ukojenie. Uczniowie sprzątali zostawione przez innych śmieci, idąc trzema trasami wyznaczonymi przez nauczycieli wychowania fizycznego. Na nich znajdowały się  punkty kontrolne w charakterystycznych miejscach. Każda  grupa otrzymała zadania do rozwiązania dotyczące akcji „Sprzątania Świata”, ochrony środowiska i historii miasta Nowej Rudy. Wyjście na górę św. Anny miało scalić  młodzież, zaprzyjaźnić się z wychowawcami , zintegrować. W drugiej części odbył się bieg przełajowy wokół góry, turniej wiedzy z ekologii i konkurs na oryginalny strój gimnazjalisty. Zmęczona młodzież odpoczywała przy ognisku, grała w piłkę i uczestniczyła w zawodach sportowo-rekreacyjnych. Zwycięzcy zostali nagrodzeni medalami i słodyczami.

KLIKNIJ TUTAJ,ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!

Dni Nauki 15.09.2014

Dni Nauki

W dniu 15. 09. 2014 r. uczniowie klasy IIIa pod opieką p. H. Niechwiadowicz i p. J. Kazimierskiej uczestniczyli w Dniach Nauki w Ludwikowicach. Pracownicy PAN zorganizowali uczniom warsztaty, w czasie których wykonywano doświadczenia oraz wykład dotyczący szczepionek ochronnych.

Wizyta A. Holland- 11.09.2014

WIZYTA AGNIESZKI HOLLAND I OLGI TOKARCZUK

Dnia 11 września 2014 r. naszą szkołę odwiedziła wybitna ekipa filmowa, która realizuje dzieło Agnieszki Holland "Pokot", będące ekranizacją jednej z powieści Olgi Tokarczuk "Prowadź swój pług przez kości umarłych".

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

Rozpoczął się kolejny rok szkolny. Uroczysty apel z okazji tego wydarzenia odbył się na placu przed budynkiem szkolnym. Pani dyrektor powitała serdecznie wszystkich uczniów, a w szczególności tych, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg nowej szkoły.

Konkurs fotograficzny- 15. 09.2014
Ogłoszenia

Bliższych informacji nt. konkursu udzielają panie Danuta Markuszewska i Halina Niechwiadowicz.

Strona 1 z 34 1 2 3 4 > >>