Strona Główna 22 Maj 2018

Pamięć dla przyszłości styczeń 2018

Pamięć dla Przyszłości

W tym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły po raz kolejny przystępują do następnej edycji projektu „Pamięć dla Przyszłości”. Tematem przewodnim jest „Od pomocy do ratowania. Wzorując się na Irenie Sendlerowej”. Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie „Dzieci Holocaustu” w Polsce, Żydowski Instytut Historyczny, Muzeum POLIN oraz ORE.
Ideą projektu jest poszerzenie i upowszechnienie wiedzy o Irenie Sendlerowej i osobach z nią współpracujących. Inspiracją natomiast do podjęcia tematu jest ustanowienie przez Parlament
Roku 2018 Rokiem Ireny Sendlerowej.
Celem tego projektu jest poznanie biografii Ireny Sendlerowej oraz zrozumienie sytuacji ludności żydowskiej w okupowanej przez Niemców Polsce., a także budowanie w uczniach postaw otwartości na inność, uwrażliwienie ich na los prześladowanych grup społecznych oraz budowanie w uczniach postaw wrażliwości i aktywności w udzielaniu pomocy.
Podsumowaniem działań w ramach projektu będzie prezentacja prac uczniowskich w ramach obchodów Dnia Pamięci o Holocauście i przeciwdziałaniu zbrodniom przeciw ludzkości (19.04.2018r.)
Uroczysta gala konkursu odbędzie się 18.06.2018r. w siedzibie Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.
Opiekunkami projektu są Pani Ewa Karcz i Pani Halina Niechwiadowicz.

I Festiwal Teatru Lekturowego

Spotkanie gimnazjalistów z AK-owcem 03.11.2017
SPOTKANIE GIMNAZJALISTÓW Z AK-OWCEM

W dniu 3 listopada odbyło się spotkanie uczniów klas gimnazjalnych z kpt. Józefem Oleksiewiczem. Ciekawe opowieści z czasów wojny i czasów prześladowań AKowców. Polecamy.

Sprzątanie grobów 27.10.2017

SPRZĄTANIE GROBÓW

W dniu 27 października  po zajęciach lekcyjnych, pomimo niesprzyjającej pogody, grupa wolontariuszy pod opieką nauczycielek i rodzica udała się na miejscowy cmentarz.  Po wspólnej pracy uczniowie zapalili znicz na grobie księdza Białowąsa,  księdza Ostapiuka, symbolicznej mogile Sybiraków i pomordowanych w Katyniu. Uczniowie odwiedzili też mogiłę p. Beaty Jaroszewskiej oraz absolwentki gimnazjum Marysi Kobak.Wspólna praca nauczycieli, rodzica oraz uczniów klasy 5 i 7 oraz oddziałów gimnazjalnych zjednoczyła grupkę. Nie zapomnieli o nas także nasi absolwenci. Dziękujemy p. Justynie Geruzel za pomoc i poświęcenie swojego wolnego czasu.

Audycja taneczno-muzyczna 13.10.2017

Audycja taneczno-muzyczna

Wesoło, tanecznie i ze śpiewem rozpoczęliśmy cykl spotkań taneczno-muzycznych. W niekonwencjonalny sposób przewędrowaliśmy przez cztery kontynenty. W zabawę dali wciągnąć się nawet nauczyciele Uśmiech

DEN 13.10.2017

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Z okazji DEN scenkę z życia szkolnego zaprezentowała grupa  teatralna pod egidą p. Jacka Cichańskiego. Uczniowie wykonali przepiękną gazetkę z życzeniami - zaprezentowali jednocześnie swoje talenty manualne. Dziękujemy

KLIKNIJ TUTAJ,ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!

Wolontariusze akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” w MSZ 19.09.2017

Wolontariusze akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” w MSZ

We wtorek 19 września wolontariusze akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” gościli w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Delegacji zaproszonej do Warszawy przez wiceministra Jana Dziedziczaka przewodziła Grażyna Orłowska-Sondej, prezes Fundacji Studio Wschód i inicjatorka akcji zwanej pospolitym kresowym ruszeniem.

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nasze działania. Przygotowania do akcji trwają przez cały rok. Czekamy na wolontariuszy z połączonej "nowej" Szkoły PodstawowejUśmiech.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!

Rozpoczęcie roku szkolnego 04.09.2017

Rozpoczęcie roku szkolnego

Nowy rok szkolny rozpoczął się wyjątkowo. Powitaliśmy go jako Szkoła Podstawowa nr 2 im. Janusza Korczaka. Tradycyjnie uroczystość ta odbyła się w sali widowiskowej MOK w Nowej Rudzie.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!

Konkurs Szkolny Klub Wolontariatu

Nowości w bibliotece
Ogłoszenia

SPRAWDŹ JAKIE NOWOŚCI ZAKUPIŁA DLA CIEBIE SZKOLNA BIBLIOTEKA- ZAKŁADKA O SZKOLE BIBLIOTEKA