Strona Główna 01 Wrzesień 2015
Menu

Kontakt

tel.74 872 46 71 bud. A
tel.74 872 25 75 bud. B

email: sekg1@go2.pl


Gimnazjum nr 1
im. Zjednoczonej Europy
ul. Kopernika 6
57-400 Nowa Ruda
Reklama

Nowa Ruda Info
Ukraina 2015
Wydarzenia

Akcja "Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia"

 

Aby dowiedzieć się więcej klikaj w poniższe linki:

 http://wroclaw.tvp.pl/20926761/21072015

http://busk.saletyni.org/?p=6486&lang=pl

http://saletyni.pl/aktualnosci/polscy-wolontariusze-w-busku

http://saletyni.org/?p=4594&lang=pl

 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!

Święto Szkoły 24.06.2015
Wydarzenia
ŚWIĘTO SZKOŁY. DZIEŃ OTWARTY.
 
 
     24 czerwca 2015 r.  - tego pogodnego dnia miało miejsce ważne wydarzenie dla Noworudzian - ŚWIĘTO NASZEJ SZKOŁY.  Jest to coroczna impreza, niezwykle atrakcyjna, przygotowywana przez całą spoleczność gimnazjalną.
     Program zawierał oryginalne  występy młodzieży : różnorodne konkursy ,lekcje pokazowe, loterię fantową. Najważniejszym punktem programu okazały się zawody sportowe w myśl powiedzenia " w zdrowym ciele zdrowy duch" : piłka nożna, piłka siatkowa, pilka koszykowa. Klasyfikacja zawodów sportowych :  m.1 c,3 b, 1 a; II m. 2 c, 2 a,2 b; III m. 3 a, 3 c, 3 b.
     Uczniowie  ujawniali swoje liczne talenty naukowe, muzyczne, plastyczne. Wystawa prac plastycznych została przygotowana m.in. przez wolontariat i grupę Alfa Art.Pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem . Gospodarze imprezy zadbali również o stronę kulinarną, by zaspokoić smak podniebienia. Rodzice dostarczyli slodkich pyszności ; pieczono również kiełbaski.
     Uroczystość zaszczycili swoją obecnością goście ze szkół podstawowych, za co serdecznie dziękujemy.
Podziękowania należą się wszystkim obecnym, którzy z zaangażowaniem wykonywali powierzone im obowiązki. Spotkaniu przyświecało hasło : "Cieszmy się życiem, dobrym humorem i wspólnym przebywaniem".
 
 
                                                                                                                       SAMORZĄD SZKOLNY
Konkurs Piosenki Turystycznej 18.06.2015
Wydarzenia

Konkurs Piosenki Turystycznej

 

18.06.2015r. W naszej szkole odbył się już po raz siódmy Miejsko Gminny Konkurs Piosenki Turystycznej.

Wzięło w nim udział 17 uczestników ze szkół Miasta i Gminy Nowa Ruda. Były to uczennice i uczniowie z Miejskiego Zespołu Szkół w Nowej Rudzie, Publicznego Gimnazjum im. Noblistów z Jugowa i oczywiście uczniowie z naszej szkoł w składzie: Zuzanna Bendiuł, Dominika Augustyn, Bogusława Madej, Natalia Konar, Alicja Pawlik.

Dziewczęta piosenką „Przyjaciele” wyśpiewały 2 miejsce.

Konkurs rozpoczął się i zakończył wspólnych odśpiewaniem piosenki „Mój Świat”.

 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!

Podsumowanie konkursu ekologicznego 2014/2015
Wydarzenia

Podsumowanie konkursu ekologicznego 2014/2015

Dnia 18.06.2015 r. w Urzędzie Miasta odbyło się podsumowanie konkursu ekologicznego. Nagrody indywidualne z naszej szkoły odebrały Marcelina Pis, Kornelia Pis i Kamila Szustakowska. Serdecznie gratulujemy!

Podręczniki szkolne
Ogłoszenia

UWAGA!

Dnia 23.06. 2015 r. o godz. 9.00 w czytelni biblioteki szkolnej odbędzie się kiermasz podręczników szkolnych.

Zapaszamy wszystkich chętnych chcących kupić lub sprzedać podręczniki.

Uczniowie klas I nie mogą sprzedać swoich podręczników, ponieważ w roku szkolnym 2015/2016 każdy nowy uczeń klasy I będzie miał wypożyczony komplet podręczników z biblioteki szkolnej.

Wycieczka do Warszawy 03.06.-06.06.2015
Wydarzenia

Finał konkursu „Moi polscy, moi żydowscy rodzice” w Warszawie

 

W dniach 3-6.06.15 odbyła się wycieczka do Warszawy.

Głownym celem tego wyjazdu była prezentacja konkursowa w Muzeum Historii Żydów Polskich, będąca podsumowaniem projektu „Moi żydowscy, moi polscy rodzice”, w którym brały udział uczennice z klasy 2c i 3a pod opieką p. E. Karcz i p. H. Niechwiadowicz.

Była to już XII edycja Konkursu „Pamięć dla Przyszłości”, organizowanego przez Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie oraz ORE.

W trakcie pobytu w muzeum mieliśmy okazję wysłuchać wystąpień zaproszonych gości w osobach: Z. Stępińskiego MHŻP, J. Sobolewskiej ze Stowarzyszenia „Dzieci Holocaustu” w Polsce, prof. P. Śpiewaka z żydowskiego Instytutu Historii im. Emanuela Ringelbluma, przedstawiciela Ministerstwa Edukacji Nardowowej oraz Ambasady Izraela.

Wyjazd do Warszawy połączony był również ze zwiedzaniem stolicy. Byliśmy w Muzeum Powstania Warszawskiego, na Zamku Królewskim, w Łazienkach Królewskich, spacerowaliśmy Krakowskim Przedmieściem. Byliśmy również na uroczystej zmianie warty przy Grobie Nieznanego Żółnierza oraz w ogrodach pałacu Jana III Sobieskiego w Wilanowie. Dzięki uprzejmości pani Moniki Wielichowskiej – Posłanki na Sejm RP, mogliśmy uczestniczyć w lekcji historycznej prowadzonej przez przewodnika w Sejmie.

Tak bogaty w atrakcje wyjazd nie odbyłby się bez wsparcia finansowego ze strony Burmistrza Miasta, pana Tomasza Kilińskiego, za które serdecznie dziękujemy. Tym samym mieliśmy okazję nie tylko uczestniczyć w ogólnopolskiej prezentacji projektowej, ale również promować nasze miasto.

"Zielona Szkoła" Jantar 2015
Wydarzenia

Zielona Szkoła
Jantar 2015

 

W dniach 21.05-30.05.2015r. uczniowie z naszej szkoły pod opieką p. Ewy Karcz i p. Alicji Krywejko wyjechali na Zieloną Szkołę do Jantara koło Gdańska.

10-dniowy pobyt w ośrodku Wiking urozmaicony był różnymi wycieczkami.

I tak mieliśmy okazję zwiedzić Gdańsk, gdzie przy pomniku Neptuna usłyszeliśmy „co nieco o historii” tego miasta.

Byliśmy również w Sopocie, gdzie ogromne wrażenie zrobiło na nas molo oraz przepiękny zabytkowy Grand Hotel.

Na trasie naszych wycieczek nie zabrakło również przepięknego nadmorskiego kurortu jakim jest Krynica Morska.

Największe jednak wrażenie zrobiłą na nas wycieczka do Malborka, gdzie mogliśmy podziwiać przepięknie położony Zamek Krzyżacki.

„Zielona Szkoła” to nie tylko wycieczki, spacery brzegiem morza, wędrówki leśnymi trasami, to również jak sama nazwa wskazuje czas na naukę.

W innej nieklasowej formie lekcyjnej odbywały się zajęcia z poszczególnych przedmiotów szkolnych, z których otrzymywaliśmy oczywiście oceny. Ale nam to nie przeszkadzało, tym bardziej, że mieliśmy okazję pracować nie tylko indywidualnie, ale także grupowo.

Niestety, wszystko, co dobre szybko się kończy – 30 maja po śniadaniu pełni wrażeń wyruszyliśmy do Nowej Rudy.

 KLIKNIJ TUTAJ, ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!

 

Olimpiada Zdrowia 29.05.2015
Wydarzenia

Olimpiada Zdrowia

29 maja z okazji Dnia Dziecka w ramach programu Trzymaj Formę została zorganizowana Olimpiada Zdrowia. Odbyły się międzyklasowe rozgrywki sportowe, w których zwyciężyły klasy pierwsze. Klasy trzecie zmagały się z udzielaniem pierwszej pomocy przedmedycznej- najlepsza okazała się klasa IIIc. Dla wszystkich uczniów przygotowano  poczęstunek składający się z owoców, warzyw i soków.

KLIKNIJ TUTAJ,ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!

Życzenia na Dzień Dziecka

 

        

 

Drodzy Uczniowie!

W tym dzisiejszym dniu radości, życzymy Wam 100 lat pomyślności. Niech Wam życie w szczęściu płynie, niech Was radość nie ominie! Chcemy złożyć Wam życzenia, szczęścia, zdrowia, powodzenia. Niech Wam słońce jasno świeci, i w radości dzień przeleci. Niech odejdą smutki troski, By nastąpił dzień radości.

Życzy

Dyrektor, Grono Pedagogiczne  oraz pracownicy Gimnazjum nr 1 w Nowej Rudzie

Wycieczka do Berlina 16.05.2015
Wydarzenia

Gimnazjaliści w Berlinie

Dnia 16 maja br. uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Zjednoczonej Europy w Nowej Rudzie wzięli udział w wycieczce do Berlina. Pierwszym i chyba najbardziej emocjonującym i od dawna wyczekiwanym punktem programu po przyjeździe do stolicy Niemiec był wjazd na wieżę telewizyjną. Z wysokości 203 m mogliśmy podziwiać rozległą panoramę miasta oraz zlokalizować położenie jego najbardziej znanych zabytków – symboli. Większość z nich zobaczyliśmy później z bliska. Podczas trwającego kilka godzin spaceru po mieście zobaczyliśmy m.in. Bramę Brandenburską, Kolumnę Zwycięstwa, Uniwersytet Humboldta, Wyspę Muzeów wraz z wchodzącym w jej skład Muzeum Pergamońskim, siedzibę parlamentu - Reichstag, zegar czasu światowego Urania, Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma, Pomnik Holocaustu, pozostałości Muru Berlińskiego. Historię powstania i znaczenie tych zabytków w sposób ciekawy objaśniał nam pan przewodnik. W Berlinie udało nam się również zobaczyć to, co nowoczesne – Plac Poczdamski oraz berlińskie trio „ludzi molekularnych” na rzece Sprewie. W mieście słychać było różne języki świata,  więc stwierdzenie, że stolica naszych zachodnich sąsiadów jest miastem wielokulturowym nie powinno nikogo dziwić.

Wycieczka finansowana była w znacznym stopniu ze  środków z Urzędu Miasta. Za okazane wsparcie serdecznie dziękujemy.

KLIKNIJ TUTAJ,ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!

Konkurs RPO 09.05.2015
Wydarzenia

KONKURS RPO

MOJA OKOLICA PIĘKNIEJE DZIĘKI RPO

 9 maja 2015r. uczniowie naszej szkoły w składzie: Zuzanna Bendiuł, Dominika Augustyn, Zuzanna Wołczańska, Mikołaj Szałęga zdobyli V miejsce w Finale Finałów Konkursu „Moja okolica pięknieje dzięki RPO” zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Z rąk Marszałka Województwa Dolnośląskiego Pana Cezarego Przybylskiego odebrali dyplom oraz cenne nagrody.

Konkurs ten odbył się we Wrocławiu w ramach Pikniku Plenerowego promującego Fundusze Unijne na Dolnym Śląsku. Była to już VI i ostatnia edycja tego konkursu, w którym łącznie wzięło udział 400 szkół z Dolnego Śląska.

Przedmiotem konkursu była prezentacja przez naszych uczniów wybranego projektu, który był dofinansowany z Regionalnego Programu Edukacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013, a tym samym promocja RPOWD. Poprzez udział w tym konkursie uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat funduszy unijnych wykorzystywanych na Dolnym Śląsku oraz edukacja obywatelska, w ramach której uczniowie poznali możliwości rozwoju swoich środowisk lokalnych poprzez pozyskiwanie i wykorzystywanie środków Unii Europejskiej.

Strona 1 z 40 1 2 3 4 > >>

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie