Strona Główna 28 Styczeń 2015
Zegar
Menu

Kontakt

tel.74 872 46 71 bud. A
tel.74 872 25 75 bud. B

email: sekg1@go2.pl


Gimnazjum nr 1
im. Zjednoczonej Europy
ul. Kopernika 6
57-400 Nowa Ruda
Reklama

Nowa Ruda Info
Konkurs Pegazik 2015
Ogłoszenia

UWAGA!

Serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie Recytatorskim „PEGAZIK” !!!

 

ETAP SZKOLNY KONKURSU, ODBĘDZIE SIĘ W PIERWSZYM TYGODNIU PO FERIACH ZIMOWYCH.

 

Wszystkich chętnych prosimy o kontakt z nauczycielem języka polskiego

w celu ustalenia repertuaru.

 

ETAP MIEJSKI KONKURSU, ODBĘDZIE SIĘ w MOK-U ( Nowa Ruda) -

26 LUTEGO 2015 R.

 

A. Warszczuk i A. Krywejko

Zawody narciarskie
Ogłoszenia

UWAGA!

Sekcja narciarska KS Piast Nowa Ruda oraz Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda serdecznie zapraszają na Amatorskie Mistrzostwa Gór Sowich w Narciarstwie Alpejskim. Zawody w konkurencji slalom gigant odbędą się w dwóch edycjach - 31 stycznia (Sokolec - Orzeł) oraz 21 lutego 2015 roku (Rzeczka - Górnik). W rywalizacji mogą brać udział dzieci i młodzież (szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadpodstawowe), a także dorośli (kategorie OPEN kobiet i mężczyzn). W ramach opłaty startowej (10 zł dzieci i młodzież, 15 zł dorośli) organizatorzy zapewniają nagrody, gorący posiłek i elektroniczny pomiar czasu. Patronat nad imprezą objęli włodarze noworudzkich gmin: Burmistrz Miasta Nowa Ruda Tomasz Kiliński oraz Wójt Gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska. Elektroniczne zapisy do zawodów prowadzone są poprzez portal Datasport.pl:

ZAPISY - EDYCJA 1 - 31.01.2015, SOKOLEC, WYCIĄG "ORZEŁ"


ZAPISY - EDYCJA 2 - 21.02.2015, RZECZKA, WYCIĄG "GÓRNIK"

Regulamin, plakat i baner w załącznikach. Zapraszamy!

Film na lekcję informatyki
Ogłoszenia

Stowarzyszenie Talent realizując projekt „Akademia Programowania” zlecony przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji zrealizowała czteroodcinkowy film promujący naukę programowania, jako kompetencję przyszłości.

Zamiarem autorów jest, aby film trafił do każdego ucznia i był prezentowany podczas lekcji informatyki.

 

Link do filmu: https://www.youtube.com/watch?v=Lhh4iRJWSCI&list=PLE04Ee_KdA6fyednR--g9kEr8msqcsyw8

 

Życzenia świąteczne 2014

 

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia, tych Świąt najbardziej rodzinnych, życzymy, aby były wypełnione radością i miłością, niosąc spokój i odpoczynek. W Nowym Roku 2015, głębokiej wiary, szczęścia i powodzenia, aby spełniły się wszystkie marzenia, a każdy dzień był pełen optymizmu.


Spotkanie bożonarodzeniowe z seniorami 16.12.2014
Wydarzenia

SPOTKANIE BAOŻONARODZENIOWE Z SENIORAMI

Dnia 16 grudnia 2014 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  spotkaniu bożonarodzeniowym z pensjonariuszami  Domu „Spokojna Jesień”. Wydarzenie to było okazją do wspólnego śpiewania najpiękniejszych polskich kolęd oraz do wymiany informacji na temat zwyczajów świątecznych goszczących w naszych domach wiele lat temu i obecnie.

KLIKNIJ TUTAJ,ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!

IV Seminarium Uczniowskie 11. 12.2014
Wydarzenia

IV Seminarium Uczniowskie

11 grudnia 2014 r. w MOK-u odbyło się IV Seminarium Uczniowskie dotyczące problemów ochrony środowiska. Wzięli w nim udział członkowie szkolnego Ekoklubu przedstawiają fotoreportaż i referat pt. "Hałda-zagrożenie czy atrakcja?"

KLIKNIJ TUTAJ,ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!

Gala "Razem w pełni sprawni"
Wydarzenia

GALA „RAZEM W PEŁNI SPRAWNI”

 

W piątek 12.12.14r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gali podsumowującej Projekt „Razem w Pełni Sprawni”, która odbyła się we Wrocławiu w Centrum Technologii Audiowizualnych.

Projekt, w którym uczestniczyli uczniowie (Miłosz Izdebski, Dawid Fiszer i Mateusz Kolk) oraz nauczyciele (Ewa Karcz, Danuta Markuszewska) obejmował swoim zakresem cykl dwuletnich działań. Pomysłodawcą projektu była Fundacja Promyk Słońca.
Celem tego projektu było uwrażliwienie uczniów na obecność i potrzeby osób z niepełnosprawnością, likwidowanie uprzedzeń i stereotypów, budowanie społeczeństwa uniwersalnego, otwartego dla każdego – bez barier. W ramach projektu odbywały się warsztaty dla nauczycieli we Wrocławiu oraz dla uczniów w naszej szkole. Były to spotkania prowadzone przez osoby z niepełnosprawnością dotyczące tolerancji oraz zwalczania stereotypów
o niepełnosprawności. Dodatkowo nasi uczniowie wzięli udział w internetowych warsztatach filmowych, których efektem były filmy zaprezentowane na tegorocznej uroczystej gali.

Film opracowany przez naszych uczniów otrzymał wyróżnienie – dyplom i statuetkę uczniowie otrzymali z rąk Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego – Radosława Mołonia.

KLIKNIJ TUTAJ,ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!

Rocznica stanu wojennego
Wydarzenia

Wolontariat
Ogłoszenia

Przeczytaj o akcji pomocowej szkolnego wolontariatu w zakładce DLA UCZNIA SZKOLNY KLUB WOLONTARIUSZA

Wycieczka do Muzeum Górnictwa 04.12.2014
Wydarzenia

Wycieczka do Muzeum Górnictwa

4 grudnia z okazji Barbórki – tradycyjnego górniczego święta, młodzież z Gimnazjum nr 1 im. Zjednoczonej Europy pod opieką pani A. Postrożnej, udała się do Muzeum Górnictwa w Nowej Rudzie. Przedstawiciele społeczności szkolnej, dzięki uprzejmości pani dyrektor Barbary Korbas, mogli zwiedzać podziemną trasę turystyczną kopalni węgla, ubarwioną ciekawą opowieścią o historii górnictwa i wydobycia węgla na terenie Dolnego Śląska.

Dodatkowych emocji zapewniło spotkanie z duchem Skarbnika, który strzeże tajemnic kopalni i potrafi nieźle nastraszyć!  Uczniowie złożyli symboliczny bukiet kwiatów pod tablicą poświęconą czci Górników, którzy zginęli na Polu „PIAST” w trakcie wykonywania swoich powinności. Powrót spod ziemi odbył się autentyczną górniczą kolejką. Na zakończenie zwiedzania, młodzież mogła porozmawiać z  Panią Barbarą Korbas - właścicielką i jednocześnie dyrektorem „Podziemnej Trasy Turystycznej Kopalni Węgla w Nowej Rudzie”. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku powtórzymy naszą podziemną wędrówkę, która zapewniała nam niezapomniane przeżycia i emocje!

KLIKNIJ TUTAJ, ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!

Mikołajkowe Zawody Pływackie 05.12.2014
Wydarzenia

Mikołajkowe Zawody Pływackie

 

W piątek 05.12.2014r. Na basenie Aqua Centrum w Nowej Rudzie odbyły się Międzygimnazjalne Mikołajkowe Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Nowej Rudy.

Naszą szkołę reprezentowała silna 15-osobowa grupa uczniów z klas 1-3.

W klasyfikacji generalnej, medalowej nasza szkoła uplasowała się na drugim miejscu, za Gimnazjum nr 2, a przed Gimnazjum z Bożkowa, Gimnazjum z Włodowic i Gimnazjum nr 3 z Drogosławia.

Nasi uczniowie zdobyli medale w następujących konkurencjach:

 

- styl klasyczny dziewcząt – 1 miejsce – Ola Lisowiec (klasy 1)
- styl grzbietowy dziewcząt – 3 miejsce - Ola Stasiewicz (klasy 2)
- styl klasyczny chłopców – 2 miejsce – Patryk Rzeszutek (klasy 3)
- styl klasyczny chłopców – 2 miejsce – Bartek Traczyński (klasy 2)
- styl grzbietowy chłopców – 2 miejsce – Dawid Paraniak (klasy 3)
- styl grzbietowy chłopców – 3 miejsce – Jakub Dąbrowski (klasy 2)
- styl klasyczny chłopców – 2 miejsce – Sebastian Mardaus (klasy 2)
- styl grzbietowy chłopców – 2 miejsce – Krzysztof Herman (klasy 1)
- kraul chłopców – 3 miejsce – Bartosz Traczyński (klasy 2)
- styl klasyczny chłopców – 3 miejsce – Kacper Hirchill (klasy 3)

 

Strona 1 z 36 1 2 3 4 > >>

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie