Strona Główna 06 Maj 2016
Menu

Kontakt

tel.74 872 46 71 bud. A
tel.74 872 25 75 bud. B

email: sekg1@go2.pl


Gimnazjum nr 1
im. Zjednoczonej Europy
ul. Kopernika 6
57-400 Nowa Ruda
Reklama

Nowa Ruda AplikacjaNowa Ruda Info
Zbiórka funduszy na "Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia"
Ogłoszenia

Zbiórka funduszy na akcję "Mogiłę Pradziada Ocal

od Zapomnienia"

 

Czy  chcesz pomóc swoim rodakom z Ukrainy? Czy możesz  i pragniesz podzielić sie tym, czego potrzebują inni? Jeśli Twoja odpowiedź -TAK- to weź udział w zbiórce funduszy na akcję "Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia". Prosimy o wsparcie, każdy grosz się liczy! Pieniądze zostaną przekazane na konto Fundacji STUDIO WSCHÓD. Tradycją jest, że uczniowie naszej szkoły włączają się do akcji pozyskiwania funduszy. Dlatego w dniu 1 maja w kościele św. Jakuba w Woliborzu oraz 8 maja w kościele św. Mikołaja w Nowej Rudzie uczniowie zbierać będą pieniądze do puszek po mszy świętej.

Prosimy także o przynoszenie żywności o długim terminie ważności (olej, konserwy, cukier, herbata, kawa)  i środków czystości. Te artykuły przekażemy Polakom mieszkającym na Ukrainie.

Żywność można dostarczyć do Gimnazjum nr 1 w Nowej Rudzie ul. Kopernika 4-6, do siedziby Koła Sybiraków w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowej Rudzie albo na parafię św. Mikołaja w Nowej Rudzie.

 W czasie wyjazdu w dniach 2-12 lipca w tym roku będziemy pracować na cmentarzu w Busku, Hodowicy, a jak wystarczy czasu to również w Olesku. Aby prowadzić prace porządkowe niezbędne są takie artykuły jak: farba elewacyjna biała, farba do odnawiania literek na nagrobkach, szczotki metalowe, rozpuszczalnik, zaprawa murarska do uzupełniania ubytków.

Bardzo prosimy o wsparcie akcji. Za wszelką pomoc serdecznie dziękujemy!

Podsumowanie projektu "Przywróćmy pamięć" 29.04.2016
Wydarzenia

Podsumowanie projektu „Przywróćmy pamięć”

 

29.04.2016r. młodzież klas 1-3 zebrała się w sali A33 na obchodach Dnia Pamięci o Holocauście. Dzisiejsze spotkanie jest podsumowaniem projektu „Przywróćmy Pamięć” realizowanego przez uczniów klasy 1b i 1c. W Polsce na przestrzeni wieków spotykały się różne kultury i religie, które dzięki pokojowemu współistnieniu stworzyły niezwykłe, wielokulturowe dziedzictwo. Ważną częścią tej wieloetnicznej społeczności byli Żydzi; śladem ich obecności są dziś nie tylko liczne zabytki architektury oraz zaniedbane cmentarze, ale także ważny wkład w rozwój kultury i sztuki polskiej.

Celem realizawanego przez naszych uczniów projektu jest propagowanie wśród młodzieży wiedzy na temat historii i kultury Żydów oraz zachęcanie ich do realizacji projektów na rzecz przywracania pamięci o społeczności żydowskiej, rozwijanie i popularyzacja zainteresowań uczniów historią oraz uczenie i propagowanie postaw otwartości, tolerancji i szacunku dla odmienności i innej kultury.

Dzisiejsza data – 29.04.2016r. nie jest co prawda datą obchodów dnia pamięci o Holocauście, który jest nieoderwalną częścią tego projektu, a którego data przypada na 19 kwietnia, ale z uwagi na egzamin gimnazjalny to dzisiaj czcimy to ważne historyczne wydarzenie.

Tym samym chcemy zaprezetować wam film „Nie było żadnej nadziei – Powstanie w Getcie Warszawskim”.

Wycieczka do Ossolineum
Wydarzenia

WIZYTA W OSSOLINEUM

Dnia 27.04.2016 r. uczniowie klas drugich pod opieką p. J. Kazimierskiej i p. A.Krywejko odwiedzili bibliotekę Ossolineum we Wrocławiu. Tematem wizyty był "Pan Tadeusz" A. Mickiewicza, a dokładniej niezwykłe dzieje rękopisu od czasu jego powstania w Paryżu po własne muzeum na wrocławskim rynku. Uczestnicy wyjazdu obejrzeli prezentację, na której zostały pokazane również grafiki i rysunki zainspirowane treścią „Pana Tadeusza”. Po tej części młodzież odwiedziła ossoliński taras widokowy, z którego mogli podziwiać panoramę Wrocławia i Odrę.

 

Projekt Przywróćmy pamięć
Wydarzenia

Projekt Przywróćmy pamięć

Nie było nas długo na stronie projektowej, ponieważ do tej pory czekaliśmy na zajęcia warsztatowe dla naszej grupy projektowej, niestety edukatorzy nie dojechali do nas, stąd działamy troszkę "po omacku".
Ostatnie nasze działania w ramach projektu sprowadziły się do spotkania z potomkiem nieżyjącego już świadka historii Pana Rubinsteina. Potomkiem, z którym się spotkaliśmy jest Pani Bożena Bawecka, która opowiedziała nam tragiczną historię życia wojennego jej tatusia Pana Rubinsteina.
Kolejnym krokiem było przeprowadzenie w szkole konkursu plastycznego dotyczącego Holocaustu. Następnie grupa projektowa przeprowadziła warsztaty o tematyce żydowskiej przygotowujące młodzież do konkursu - Historia i Kultura Żydów Nie Tylko w Naszej Miejscowości. 15 kwietnia odbył się pierwszy etap (część pisemna) konkursu. Kolejny etap odbędzie się 22 kwietnia, w trakcie którego wyłonieni zostaną zwycięzcy. Informacje o naszych działaniach przekażemy do lokalnej gazety.

KLIKNIJ TUTAJ,ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!

Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 11.04.2016
Wydarzenia

TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM


11 kwietnia 2016 r. uczniowie klasy 3a: Julia Wojtoń, Patryk Mrozicki i Michał Kusak reprezentowali naszą szkołę w Eliminacjach Miejskich Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Turniej odbywał się w Gimnazjum nr 2. Drużyna zajęła II miejsce. Uczniowie musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego, wiedzą dotyczącą udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i umiejętnościami jazdy rowerem po torze przeszkód.Turniej był nie tylko sprawdzianem wiedzy, ale również formą zabawy i nauki zdrowej rywalizacji.

 

Światowy Dzień Zdrowia 05.04.2016
Wydarzenia

Światowy Dzień Zdrowia

 

W kwietniu obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia i Dzień Pracownika Służby Zdrowia. Z tej okazji w Gimnazjum nr 1 w Nowej Rudzie odbyła się impreza pod hasłem „Zdrowie to skarb”.

Organizatorzy (Małgorzata Wygoda – Pawlina, Alicja Postrożna) zaproponowali młodzieży prelekcję poświęconą depresji, którą poprowadziła pani Alicja Krywejko. Odbyło się także spotkanie z pielęgniarką szkolną Renatą Mrozek, pod hasłem „Trzymaj formę”, poruszające tematykę zdrowego odżywiania się. Dzięki wykładom młodzież dowiedziała się jak dbać o zdrowie fizyczne i psychiczne. Wiosenna aura pozwoliła tego dnia na zorganizowanie różnego rodzaju gier i zabaw na szkolnym „Orliku”. Gimnazjaliści aktywnie brali udział w zadaniach sportowych.

W ramach imprezy uczniowie wykonywali także plakaty profilaktyczne, którymi udekorowane zostały szkolne korytarze i aula.

W godzinach popołudniowych odbyło się spotkanie dla rodziców z panią Joanną Wagenknecht - Filą z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Nowej Rudzie dotyczące profilaktyki uzależnień, depresji i zaburzeń w zachowaniu.

Warto dodać, że w organizację włączył się również Samorząd Uczniowski. Wszystkim zaangażowanym nauczycielom i uczniom serdecznie dziękujemy za pomoc!

 KLIKNIJ TUTAJ,ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!

Wizyta biskupa 01.04.2016
Wydarzenia

Wizyta biskupa

01 kwietnia 2016 r. naszą szkołę odwiedził Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Adam Bałabuch. Jego obecność została uświetniona specjalnie na tę okazję przygotowaną  przez naszą młodzież inscenizacją. Pomysłodawcą przedstawienia był tradycyjnie już pan Jacek Cichański.

KLIKNIJ TUTAJ,ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!

 

Eliminacje do Regionalnej Gali Talentów 21.03.2016
Wydarzenia

VI Regionalna Gala Talentów

 

21.03.2016r. W Ciepłowodach odbyły się Eliminacje VI Regionalnej Gali Talentów pod patronatem Dolnośląskiego Kuratoriumn Oświaty we Wrocławiu.

Nasza szkołę reprezentowały uczennice z klasy 3c: Zuzanna Bendiuł i Dominika Augustyn, które w swojej prezentacji zatańczyły własny układ taneczny ludowo współczesny.

Klub Ekologiczny
Ogłoszenia

OGŁOSZENIE!

 

21 marca ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII szansą dla POLSKI i NOWEJ RUDY-wykład

         Dr Aureliusz Mikłaszewski Technoinkubator, 15.30

31 marca czwarte zebranie członków i sympatyków Koła Polskiego Klubu Ekologicznego w Nowej Rudzie godzina 15.00 redakcja Gazety Noworudzkiej

Przegląd Piosenki Patriotycznej 17.03.2016
Wydarzenia

Dolnośląski Przegląd Piosenki Patriotycznej

 

17.03.2016r. uczennice naszej szkoły w składzie: Dominika Augustyn, Zuzanna Bendiuł, Ola Stasiewicz, Natalia Sawicka oraz Natalia Konar wzięły udział w X Dolnośląskim Przeglądzie Piosenki i Pieśni Patriotycznej w Świdnicy.

Przegląd odbywał się pod patronatem Dolnośląskiego Kuratorium Oświaty.

W przeglądzie uczestniczyło 66 solistów oraz 27 zespołów wokalnych. Po prawie 5-godzinnym oczekiwaniu nasze uczennice brawurowo wykonały pieśń „Dziś idę walczyć, Mamo”.

Wyniki przeglądu będą znane dopiero w kwietniu.


Sposób przeprowadzenia egzaminu gimnazjalnego
Ogłoszenia
 Informacja o sposobie organizacji i przeprowadzania 
egzaminu gimnazjalnego

http://oke.wroc.pl/article.php/20150909130120688
 
Strona 1 z 44 1 2 3 4 > >>

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie