Strona Główna 01 Czerwiec 2016

Turniej Wiedzy o Zjednoczonej Europie 25.05.2016

XV Miejsko-Gminny Turniej Wiedzy o Zjednoczonej Europie

W dniu 25 maja odbył się w naszej szkole XV Miejsko-Gminny Turniej Wiedzy o Zjednoczonej Europie. Zwyciężyła drużyna z Gimnazjum nr 2 w Nowej Rudzie. Nasza szkoła zajęła II i III miejsce. Główną nagrodą jest wyjazd do Parlamentu Europejskiego w Brukseli ufundowany przez p. Lidię Geringer de Oedenberg. Sponsorami nagród są także: p. Poseł M. Wielichowska i Burmistrz Miasta NR p. T. Kilinski.

Święto Szkoły 25.05.2016

Święto Szkoły

Dnia 25.05.2016 r. miało miejsce Święto Szkoły, podczas którego był promowany przede wszystkim zdrowy styl życia. Imprezie towarzyszyły zawody sportowe- tor przeszkód na czas, gra w piłkę koszykową, mecz piłki nożnej oraz gra w palanta. Mogliśmy również obejrzeć pokaz pomocy przedmedycznej.

Człowiek Pozytywnie Naładowany 25.05.2016

Człowiek Pozytywnie Naładowany

Dnia 25.05.2016 r. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Człowiek Pozytywnie Naładowany. Tym razem gościła u nas pani Ewa Miś, kierownik Zespołu Pieśni i Tańca "Nowa Ruda". Od małego dziecka związana czynnie z tańcem – Zespół Pieśni i Tańca „Lublin”, Zespół Taneczny „KOS”, Zespół Pieśni Akademii Medycznej w Lublinie. Wspaniala postać, pełna energii, pomysłów i pozytywnych emocji! Do tego od razu nawiązała świetny kontakt z młodzieżą. Jak łatwo domyślić się połączył ich wspólny taniec.

Konkurs Oratorski 23.05.2016

6.Międzygimnazjalny Konkurs Oratorski

Dnia 23 maja 2016 r. odbył się już po raz szósty Konkurs Oratorski zorganizowany przez p. Alicję Krywejko i Joannę Kazimierską. I miejsce zdobył duet Julia Fiszer i Weronika Dobrzyniecka z Gimnazjum nr 2, II miejsce Kamil Biniek z Gimnazjum nr 1 i III miejsce Anna Wieczorek również z Gimnazjum nr 1. Występy oceniała komisja składająca się z przedstawiciela samorządu miejskiego p. Leszka Wójcika, dyrektora MBP w Nowej Rudzie Sławomira Drogosia, przedstawicieli Rady Rodziców oraz przedstawicieli nauczycieli.

Konkurs Wiedzy o Zdrowiu maj 2016

Konkurs Wiedzy o Zdrowiu

W X EDYCJI MIEJSKO-GMINNEGO KONKURSU WIEDZY O ZDROWIU UCZENNICA KLASY III C BOGUSIA MADEJ ZAJĘŁA I MIEJSCE. GRATULACJE!!!

Konkurs Piosenki Turystycznej 19.05.2016

Konkurs Piosenki Turystycznej

W czwartek 19.05.2016r. w auli naszej szkoły odbył się VIII Miejsko Gminny Konkurs Piosenki Turystycznej.

Uczestniczyły w nim drużyny z pięciu szkół: SP Włodowice, SP Bożków, Gimnazjum Włodowice, Gimnazjum Jugów oraz uczniowie naszej szkoły w składzie: D. Augustyn, Z. Bendiuł,

O. Stasiewicz, A. Kozioł, N. Sawicka, M. Lisowski.

Konkurs rozpoczął się od wspólnego zaśpiewania przez wszystkie drużyny piosenki „Mój świat”.

Następnie zaprezentowały się poszczególne drużyny.

Nasi uczniowie pięknie wyśpiewali drugie miejsce.

Gratulujemy!

Spotkanie w Domu Spokojna Jesień maj 2016

Spotkanie z pensjonariuszami Domu Spokojna Jesień

Kolejne spotkanie z pensjonariuszami Domu Spokojna Jesień za nami. Ciekawe rozmowy, poznanie kilku życiorysów, koncert akordeonowy, odśpiewanie „Sto lat” solenizantce, warsztaty quillingowe i radość oraz satysfakcja z dobrze wykonanego zadania.

Dary na Ukrainę

Prosimy  o wsparcie naszych
rodaków mieszkających na Ukrainie!

Zebrane dary przekażemy w czasie naszego pobytu w Busku koło Lwowa w dniach 2-12 lipca 2016r.

Prosimy o przynoszenie następujących artykułów:

chemia sanitarna
środki toaletowe
środki piorące
artykuły szkolne
papier ksero
pościel
pampersy dla małych dzieci

żywność o dłuższym terminie przydatności do spożycia
( np. czekolada, kawa, herbata, olej, cukier, makaron, kasza, ryż, konserwy, słodycze ...).

Dary zbierane są w Parafii św. Mikołaja w Nowej Rudzie, w Gimnazjum nr 1 im. Zjednoczonej Europy w Nowej Rudzie, w Kole Sybiraka w MOK w Nowej Rudzie.

Informacji udziela p. D. Markuszewska - tel.501433049

II Ogólnopolski Zlot PATportów 14-15.05.2016

Moda na życie bez uzależnień

14 i 15 maja 2016 r. odbył się II Ogólnopolski Zlot PATportów w Wolsztynie. Zlot był miejscem spotkania młodych, kreatywnych ludzi, którym bliska jest idea działania na rzecz drugiego człowieka. Celem akcji była promocja stylu życia wolnego od środków psychoaktywnych, szczególnie dopalaczy. Uczniowie Gimnazjum nr 1 i Gimnazjum nr 2 z Nowej Rudy, brali udział w warsztatach tanecznych, koncertach, spotkaniach z gwiazdami oraz przemarszu. Dzięki uprzejmości władz miasta, młodzież za darmo zwiedziła Parowozownię Wolsztyn, jedyne takie miejsce gdzie można obejrzeć czynne parowozy.

Kwesty 01.05.2016

Kwesty

Uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Zjednoczonej Europy w  Nowe Rudzie kwestowali w dniu 1 maja przy kościele św. Mikołaja w Nowej Rudzie, a w dniu 8 maja przy kościele św. Jakuba w Woliborzu. Podziękowania składamy księdzu dziekanowi Jerzemu Kosowi i proboszczowi Markowi Bordjakiewiczowi.

Warsztaty twórczego myślenia 2016

Myślenie twórcze

Twórcze i kreatywne myślenie jest właściwością umysłu, dzięki której możemy rozwiązywać problemy pozornie nierozwiązane i tworzyć zaskakujące nowości.

Kreatywność jest w dzisiejszych czasach bardzo pożądaną umiejętnością. Z tego względu w Gimnazjum nr 1 odbyły się trzygodzinne warsztaty dla trzecioklasistów, prowadzone przez panią psycholog Karolinę Czechowicz, poświęcone w/w tematyce. Podczas zajęć uczniowie poznali metody twórczego rozwiązywania problemów oraz usprawnili swoje zdolności. Warsztatom towarzyszyła życzliwa atmosfera, która pozwoliła na budowanie przyjaznego klimatu w grupie.

Strona 1 z 45 1 2 3 4 > >>