Strona Główna 22 Październik 2017
Menu

Kontakt

tel.74 872 46 71 bud. A
tel.74 872 25 75 bud. B

email: sekg1@go2.pl


Gimnazjum nr 1
im. Zjednoczonej Europy
ul. Kopernika 6
57-400 Nowa Ruda
Reklama

Nowa Ruda AplikacjaNowa Ruda Info
Audycja taneczno-muzyczna 13.10.2017
Wydarzenia

Audycja taneczno-muzyczna

 

Wesoło, tanecznie i ze śpiewem rozpoczęliśmy cykl spotkań taneczno-muzycznych. W niekonwencjonalny sposób przewędrowaliśmy przez cztery kontynenty. W zabawę dali wciągnąć się nawet nauczyciele Uśmiech
 

 

DEN 13.10.2017
Wydarzenia

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Z okazji DEN scenkę z życia szkolnego zaprezentowała grupa  teatralna pod egidą p. Jacka Cichańskiego. Uczniowie wykonali przepiękną gazetkę z życzeniami - zaprezentowali jednocześnie swoje talenty manualne. Dziękujemy

KLIKNIJ TUTAJ,ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!

Podziękowanie
Wydarzenia

Wolontariusze akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” w MSZ 19.09.2017
Wydarzenia

Wolontariusze akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” w MSZ

We wtorek 19 września wolontariusze akcji „Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia” gościli w Ministerstwie Spraw Zagranicznych. Delegacji zaproszonej do Warszawy przez wiceministra Jana Dziedziczaka przewodziła Grażyna Orłowska-Sondej, prezes Fundacji Studio Wschód i inicjatorka akcji zwanej pospolitym kresowym ruszeniem.

Dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nasze działania. Przygotowania do akcji trwają przez cały rok. Czekamy na wolontariuszy z połączonej "nowej" Szkoły PodstawowejUśmiech.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!

Rozpoczęcie roku szkolnego 04.09.2017
Wydarzenia

Rozpoczęcie roku szkolnego

 

Nowy rok szkolny rozpoczął się wyjątkowo. Powitaliśmy go jako Szkoła Podstawowa nr 2 im. Janusza Korczaka. Tradycyjnie uroczystość ta odbyła się w sali widowiskowej MOK w Nowej Rudzie.

 

 KLIKNIJ TUTAJ, ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!

Konkurs Szkolny Klub Wolontariatu
Wydarzenia

Nowości w bibliotece
Ogłoszenia

SPRAWDŹ JAKIE NOWOŚCI ZAKUPIŁA DLA CIEBIE SZKOLNA BIBLIOTEKA- ZAKŁADKA O SZKOLE BIBLIOTEKA

Konkurs oratorski regulamin
Ogłoszenia

Nasze gimnazjum

organizuje V II Międzygimnazjalny

Konkurs Oratorski

23 maja 2016 roku

 

Mówić o istniejącym, że istnieje i o nieistniejącym, że nie istnieje jest prawdą.
Arystoteles
   1. Cele i założenia konkursu:

    - konkurs skierowany jest do młodzieży gimnazjalnej, aby właśnie w tym środowisku pogłębiać kulturę słowa,

    - głównym celem spotkania uczniów jest zachęcenie do świadomego korzystania

    z wiedzy o języku ojczystym,

    -zgłębianie sztuki wymowy w zgodzie z zasadami językowymi: doborem słów, konstrukcją zdań, intonacją, artykulacją, umiejętnością argumentowania,

    -doskonalenie sztuki komunikacji językowej, prezentacji przed publicznością,

    -interdyscyplinarne wykorzystanie wiedzy w trakcie tworzenia własnych wypowiedzi,

    -promocja uczestników konkursu w środowisku lokalnym.

   2. Tematyka przemówień do wyboru przez uczestnika:

Temat nr 1

 • O swoich pasjach mogę mówić bez końca...

  Temat nr 2

 • Prawa wprowadza się po to, aby udoskonalić stosunki międzyludzkie, zwiększyć komfort życiowy oraz zapewnić bezpieczeństwo. Obok praw istnieją również obowiązki a życie nie może opierać się tylko na egzekwowaniu praw...Aby czegoś żądać, trzeba też coś z siebie dać...

  Temat nr 3

 • Myśl Józefa Piłsudskiego „Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości”, wraża prawdę na temat konieczności poznawania historii własnego narodu! Bez sięgania do przeszłości nie zrozumiemy przecież kim jesteśmy i dokąd zmierzamy...

  Temat nr 4

 • Wspaniałe i nowatorskie odkrycia oświeceniowych wynalazców i naukowców, są źródłem inspiracji myśli ludzkiej!

 

Temat nr 5

 • Są tacy ludzie, którzy zawsze będą mnie inspirować swoją osobowością, bogactwem myśli i działaniem..

  Temat nr 6

Konkurs na karkę wielkanocną 01.04.2017
Wydarzenia

KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ KARTKĘ WIELKANOCNĄ


W dniu 01.04.2017 nasza uczennica Hania Madej odebrała nagrodę za zajęcie I  miejsca w konkursie na Najpiękniejszą Kartkę Wielkanocną. Brawa należą się także p. Anecie Telus za inspirację i zachęcenie Hani do pokazania kolejnego swojego talentu. Gratulujemy!!!

Konkurs "Narysuj swoje prawa"marzec 2017
Wydarzenia

Sukces naszych uczniów

 

W marcu tego roku trzy klasy z naszej szkoły – kl. IIb, IIc i IIIb wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Narysuj Swoje Prawa”. Celem tego konkursu było przybliżenie problematyki ochrony praw dziecka poprzez graficzne przedstawienie wybranych artykułów Konwencji o Prawach Dziecka. W konkursie tym wzięło udział 2317 szkół z całej Polski. Uczniowie z naszej szkoły odnieśli ogromny sukces - klasa IIb zajęła drugie miejsce i otrzymała nagrodę w postaci tygodniowego pobytu w Zakopanem, klasa IIc otrzymała wyróżnienie i tygodniowy pobyt na Roztoczu.
Warto w tym momencie zaznaczyć, iż zwycięskie plakaty zostaną zaprezentowane na portalach społecznościowych i przeznaczone na aukcję wspierającą zbiórkę pieniędzy na Europejskie Centrum Hipoterapii dla Dzieci z Autyzmem.
Poniższe zdjęcia są tylko wersją roboczą przy pracy nad plakatami.

 

Rozprawka o czytaniu książek

DLACZEGO WARTO CZYTAĆ KSIĄŻKI?

W obecnych czasach bardzo mało ludzi sięga po książki. Uważają, że po co tracić czas na książkę skoro można obejrzeć adaptację filmową. Niestety mózg potrzebuje intensywnej gimnastyki, co zapewnia tylko żywy kontakt z książką. Postaram się udowodnić, że czytanie rozwija nasze horyzonty i umiejętności językowe następującymi argumentami.

      Pierwszym argumentem jest z pewnością to, iż w każdej chwili możemy zatrzymać się na danym fragmencie, który wymaga od nas refleksji i pozwala rozwinąć wyobraźnię. Możemy na gorąco pomyśleć czy bohater postąpił dobrze, czy też my zrobilibyśmy inaczej.

     Drugim argumentem jest to, że często jesteśmy zmartwieni sytuacją, o której ciężko nam zapomnieć i przejść do rzeczywistości. Czytając dobrą książkę nasze myśli zostają pochłonięte poprzez losy bohaterami i zapominamy o wszystkim co nas otacza. Nasze myśli podążają za akcją książki i dzięki temu uspokajamy się. Znika stres, a my możemy znaleźć się w innym, piękniejszym świecie.

    Kolejnym argumentem jest fakt, że czytanie rozwija w nas chęć poznania świata. Czytając o odległych krajach, słonecznych plażach, nasze myśli wędrują tam razem z naszą wyobraźnią.

     Na podstawie powyższych argumentów, nie mam żadnych wątpliwości, że czytanie rozwija nasz intelekt. Książki uczą myśleć, zmuszają nasz mózg do aktywności. Im więcej czytamy, tym nasza aktywność myślowa jest większa.

 

Marta Jałowiecka-kl. 3b

 

Strona 1 z 51 1 2 3 4 > >>

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie