Strona Główna 17 Wrzesień 2014
Zegar
Menu

Kontakt

tel.74 872 46 71 bud. A
tel.74 872 25 75 bud. B

email: sekg1@go2.pl


Gimnazjum nr 1
im. Zjednoczonej Europy
ul. Kopernika 6
57-400 Nowa Ruda
Reklama

Nowa Ruda Info
Wizyta A. Holland- 11.09.2014
Wydarzenia

WIZYTA AGNIESZKI HOLLAND I OLGI TOKARCZUK

 

Dnia 11 września 2014 r. naszą szkołę odwiedziła wybitna ekipa filmowa, która realizuje dzieło Agnieszki Holland "Pokot", będące ekranizacją jednej z powieści Olgi Tokarczuk "Prowadź swój pług przez kości umarłych".

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015
Wydarzenia

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

Rozpoczął się kolejny rok szkolny. Uroczysty apel z okazji tego wydarzenia odbył się na placu przed budynkiem szkolnym. Pani dyrektor powitała serdecznie wszystkich uczniów, a w szczególności tych, którzy po raz pierwszy przekroczyli próg nowej szkoły.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!

Konkurs fotograficzny- 15. 09.2014
Ogłoszenia

Bliższych informacji nt. konkursu udzielają panie Danuta Markuszewska i Halina Niechwiadowicz.

Życzenia z okazji rozpoczęcia roku szkolnego

Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego wszystkim uczniom życzymy, aby spełniły się Wasze marzenia o szkole, aby zdobyta wiedza umożliwiała osiąganie kolejnych sukcesów w następnych etapach edukacji, a szkoła była miejscem, do którego chętnie przychodzicie i dawała Wam poczucie bezpieczeństwa.

 

                                                                                                               Dyrekcja i nauczyciele

Dzień Sportu 23.06.2014
Wydarzenia

Dzień Sportu

23 czerwca 2014 roku na Orliku przy Gimnazjum nr 1 im. Zjednoczonej Europy zorganizowano Dzień Sportu.

Społeczność szkolna podzielona została na cztery zespoły, które brały udział w różnych konkurencjach sprawnościowych. Zespół białych – Leniwe Kuny  poprowadzili do walki  p. Małgorzata Wygoda – Pawlina oraz p. Alicja  Postrożna.  Czerwone smoki walczyły pod przewodnictwem  dyrektora szkoły p. Danuty Markuszewskiej oraz p. Anety Telus.  Sprytni, ubrani w czarne koszulki,  do boju zostali poprowadzeni  przez p. Ilonę Piotrowicz oraz p. Jacka Cichańskiego. Pod wodzą p. Marzeny Żolik i Bogusława Sobótki występował na niebiesko zespół Leniwców.  Zawody poprowadził p. Marcin Grenda, który czuwał nad sprawnym przebiegiem imprezy.

Po torach przeszkód z różnymi przyborami sportowymi, turnieju piłki nożnej oraz koszykowej zwyciężyły Czerwone Smoki, przed Leniwymi Kunami , a zaszczytnym trzecim miejscem podzieliły się Leniwce oraz Sprytni.

Główną nagrodą było pyszne, puszyste, upieczone przez p. Anetę Telus ciacho, które zniknęło w mgnieniu oka przez wszystkich uczestników.

Dzień Sportu był kolejną okazją do wspólnej zabawy i integracji społeczności szkolnej. Mamy nadzieję, że tego typu impreza odbędzie się w przyszłym roku.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!

Wizyta u Prezydenta 23.06.2014
Wydarzenia

GIMNAZJUM NR 1 Z WIZYTĄ U PREZYDENTA RP

 

 „Wszyscy czujemy, że wolność się kocha, bo jest ona czymś niesłychanie cennym” - mówił Prezydent Bronisław Komorowski podczas spotkania z uczniami w Warszawie, na którym wręczył wyróżnienia szkołom, które wzięły udział w konkursie „Młodzi dla Wolności”.

W poniedziałek 23 czerwca 2014r. w Ogrodach Pałacu Prezydenckiego w Warszawie odbyło się uroczyste spotkanie „Młodzi dla Wolności”, zorganizowane z okazji zakończenia roku szkolnego 2013/2014.

Prezydent wspólnie z małżonką spotkał się z uczniami i nauczycielami szkół z całej Polski, zaangażowanych w obchody 25-lecia przemian 1989r. W spotkaniu wzięli też udział Szef BBN Stanisław Koziej, minister KPRP Irena Wóycicka i doradca Prezydenta Jan Lityński. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klas trzecich: Michalina Karcz, Kornelia Festo, Dagmara Wójcikowska oraz Barbara Rybczyńska.

Konkurs „Młodzi dla Wolności”, który wspólnie zorganizowały Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ośrodek Rozwoju Edukacji i Kancelaria Prezydenta RP, miał być zachętą dla uczniów, nauczycieli i lokalnych społeczności z całej Polski do włączenia się w obywatelskie obchody Święta Wolności – 25 rocznicy wyborów 4 czerwca 1989r.

Konkurs miał za zadanie przybliżyć uczniom historię najnowszą – wiedzę o czasie przełomu i ostatnim 25-leciu. Polegał na przygotowaniu projektu edukacyjnego i dokumentowaniu jego realizacji na autorskim blogu lub na stworzeniu indywidualnego projektu plakatu, eseju lub scenariusza lekcji.

Bronisław Komorowski w swoim przemówieniu podkreślił, jak ważna jest umiejętność dostrzegania przełomowych wydarzeń, które dzieją się obok nas. Zwrócił uwagę, że

„(...) Wolność zasługuje także na to, by ją rozumieć. Żeby ją przeżywać, rozumiejąc nie tylko jej znaczenie, jej wagę, ale również to, na czym polega nasz obowiązek, wynikający z wolności”. Zauważył też, że konkurs „Młodzi dla Wolności” pozwalał młodzieży „łączyć ze sobą (…) radość wolności z kształtowaniem postaw odpowiedzialności za to jak ta wolność funkcjonuje dzisiaj i jak ją chcemy ukształtować na przyszłość.

Pod koniec uroczystości przedstawiciele Kancelarii Prezydenta RP wręczyli młodzieży pamiątkowe dyplomy i upominki.

Dla nas, uczniów z Gimnazjum nr 1 spotkanie z Prezydentem RP było ogromnym wyróżnieniem i niezapomnianym przeżyciem.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!

"Zielona szkoła"01 -10.06.2014
Wydarzenia

Zielona Szkoła” w Rowach

Zielona szkoła jak co rok zaskoczyła nas swoją oryginalnością i niepowtarzalnością. Mimo, że w Rowach jesteśmy już drugi raz, a przynajmniej niektórzy z nas, co rusz odkrywamy nowe tajemnice tej przeuroczej nadmorskiej miejscowości rybackiej położonej na zachodnim wybrzeżu Bałtyku.

Ale od początku. Drugiego dnia czerwca bieżącego roku grupa młodzieży z naszego gimnazjum, z samego rana zebrała się na parkingu przy Miejskim Ośrodku Kultury w Nowej Rudzie, aby wraz z dwoma opiekunkami – p. Alicją Krywejko i p. Ewą Karcz oraz kierowcą wyruszyć w przeszło dwunastogodzinną trasę do Rowów.

Pobyt na polskim wybrzeżu przyniósł nam fantastyczną pogodę. Już pierwszego dnia upałów podczas nieodłącznego, codziennego spaceru plażą, wielu z nas ładnie się opaliło. Zielona Szkoła to nie tylko spacery i nauka, ale także wycieczki po wybrzeżu.

Już w sobotę udaliśmy się do Ustki. W kilkuosobowych grupach spacerowaliśmy po tej urokliwej miejscowości, odwiedzając port i urokliwy park, którego znakiem charakterystycznym był pomnik Umierającego Wojownika, poświęcony ludziom walczącym podczas II wojny światowej. Zmęczeni, lecz usatysfakcjonowani powróciliśmy do ośrodka. Następnego dnia odbył się wyjazd do Czołpina w celu przejścia ruchomymi piaskami, niestety w pełnym słońcu. Wyruszyliśmy lasem, by dojść do punktu widokowego, jakim był Urząd Morski, następnie pewną odległość przeszliśmy plażą, by pokonać wysokie wydmy, a potem niewielki odcinek lasem.

Poniedziałek zaczęliśmy wcześnie rano, by wyruszyć w trzygodzinną podróż do Trójmiasta, z którego odwiedziliśmy Sopot i Gdańsk. Gdańska Starówka i jej atrakcje stały przed nami otworem. Zobaczyć mogliśmy Złotą i Zieloną Bramę, wiele kamieniczek, Teatr w Oknie, fontannę Neptuna czy Dwór Artusa. „Gdańsk jest przepięknym miastem” - mówi Ola Wiercińska, uczennica trzeciej klasy. „Wraz z kilkoma znajomymi spacerowaliśmy zdumiewającą Starówką z przepięknymi zabytkami, odwiedziliśmy port, gdzie najbardziej spodobał nam się okręt „ Czarna Perła” oraz nabyliśmy kilka pamiątek”.

Marta Gurgól mówi: „ W Gdańsku jestem kolejny raz i za każdym razem zaskakuje mnie on swoją niepowtarzalnością i pięknem. Spacer zabytkową Starówką nie znudzi mi się chyba nigdy. Kiedy wróciliśmy do Rowów czułam ogromne zmęczenie ale też mały niedosyt wrażeń”.

Większość z nas cieszyła się jednak, że to długa podróż nie była jeszcze drugą powrotną, bo z Rowów zwyczajnie nie chce się wyjeżdżać, mają w sobie coś co silnie trzyma i nie pozwala odejść. Pisząc to, dopiero zaczynamy zdawać sobie sprawę z piękna długich spacerów i przyjemności z nich czerpanych, szczególnie tych brzegiem morza. Piękno plaży, szum morza i lasów, śpiew ptaków oraz okrzyki mew i albatrosów, słońce smagające ciepłymi promieniami i fale obijające bose stopy- to coś co jest najpiękniejsze i najbardziej odprężające.

                                                                                                

Michalina Karcz

Dagmara Wójcikowska

kl. 3”c

 KLIKNIJ TUTAJ, ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!

 

Gala Talentów 11.06.2014
Wydarzenia

IV Dolnośląska Gala Talentów

KLIKNIJ TUTAJ, ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!

Turniej Wiedzy "Pierwsza Pomoc" 02.06.2014
Wydarzenia

Turniej Wiedzy ,, Pierwsza Pomoc''

2 czerwca 2014r. drużyna naszego gimnazjum wzięła udział w XII Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy ,,Pierwsza Pomoc", który odbywał się w  Centrum Turystyczno- Sportowym w Słupcu. Współzawodniczyły ze sobą 43 zespoły w dwóch kategoriach: szkoły gimnazjalne i ponadgimnazjalne.
    W skład zespołu Gimnazjum nr 1 wchodzili uczniowie klas trzecich: Aurelia Grenda, Kornelia Festo, Szymon Obolewicz i Michał Wnęk. Zuzanna Sinicka przygotowywała się do udziału jako uczestniczka rezerwowa.  Nasi uczniowie w ogólnej klasyfikacji zajęli IV miejsce, otrzymując w konkurencjach praktycznych najwyższy wynik 20 pkt., a w teście teoretycznym 34 pkt. na 40 pkt.                       
    Turniej uświetniła akcja ratownicza z udziałem służb ratunkowych -straży pożarnej i pogotowia ratunkowego.
 Uczestnicy sumiennie przygotowywali się do turnieju podczas lekcji edukacji dla bezpieczeństwa oraz dodatkowych zajęć prowadzonych przez ratownika medycznego, Pana Arnolda Kirpluka,  absolwenta naszej szkoły.
Z tego miejsca chciałabym podziękować mojemu zespołowi za zaangażowanie i pracę w poznawanie zasad udzielania pierwszej pomocy drugiemu człowiekowi.  Serdecznie dziękuję Panu Arnoldowi za czas poświęcony naszej młodzieży, służący propagowaniu wiedzy  i umiejętności udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach.
                                                                                     

                                                                                                                Andżelika Warszczuk

Spotkanie z Klubem Kibiców Niepełnosprawnych 30.05.2014
Wydarzenia

Spotkanie z Klubem Kibiców Niepełnosprawnych

Dnia 30.05.2014 r. klasy 2a i 2b wzięły udział w spotkaniu z przedstawicielami fundacji ,,Promyk Słońca’’ i Klubu Kibiców Niepełnosprawnych (KKN): panem Michałem Fitasem i panem Pawłem Parusem.

Pan Michał Fitas jest wiceprezesem Klubu Kibiców Niepełnosprawnych. Jest on niepełnosprawny od urodzenia, jednak do 2 klasy gimnazjum poruszał się normalnie. Skończył studia na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu i został magistrem logistyki.

Pan Paweł Parus jest prezesem zarządu w Klubie Kibiców Niepełnosprawnych.  Był wyczynowym sportowcem. Grał w II i III ligowych zespołach w koszykówkę. Jest wychowankiem Gwardii Wrocław. Zbagatelizował noszenie kołnierza po stłuczce samochodowej. Uraz pogłębił się, co doprowadziło do uszkodzenia rdzenia kręgowego i niepełnosprawności. Skończył dziennikarstwo sportowe i pracował w Gazecie Wrocławskiej.

Klub Kibiców Niepełnosprawnych organizuje wiele wyjazdów dla osób niepełnosprawnych na mecze Śląska Wrocław. Mecze to dla nich odskocznia od rzeczywistości, a każdy wyjazd jest specyficzny. W ciągu 5 lat zorganizowali ok. 200 wyjazdów.

 Więcej dowiedzieć się można na : WWW.kkn.wrocław.pl

A oto kilka rad jak zachowywać się w stosunku do osób niepełnosprawnych:

- być naturalnym, nie krępować się przy mówieniu ,,chodźmy’’ lub ,,idźmy’’

- nie dotykać wózków, kul, protez bez potrzeby, są to rzeczy osobiste

- przepuszczać w kolejkach

- nie głaskać psa przewodnika

- zapraszać w miejsca odpowiednio dostosowane dla osób niepełnosprawnych

- nie sadzać na siłę osoby niepełnosprawnej

- zwracać się bezpośrednio

- jeśli jest taka możliwość, rozmawiać z osobą na wózku siedząc

- pomóc, jeśli taka osoba nie może czegoś dosięgnąć

- przepuszczać w kolejkach

 KLIKNIJ TUTAJ, ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!

 

Sportowy weekend 30-31.05.2014
Wydarzenia

Sportowy weekend

W piątek 30 maja odbyła się "Olimpiada zdrowia"podczas której uczniowie kl IIb przedstawili prezentację antynikotynową. Uczniowie musieli rozwiązać krzyżówkę o zdrowiu i wystawić drużynę do przeciągania liny i skoków przez skakankę. Wszyscy biorący udział w olimpiadzie zostali nagrodzeni jogurtami i zdrowymi przekąskami. Ze względu na deszczową pogodę wyścigi rzędów zostały przeniesione na inny termin. Natomiast w sobotę wzięliśmy udział w zawodach lekkoatletycznych organizowanych z okazji Dnia Dziecka. W rywalizacji drużynowej pokonaliśmy Gimnazjum nr 2 i nr 3. Zajęliśmy I miejsce i dostaliśmy puchar.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!

 

Strona 1 z 33 1 2 3 4 > >>

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie