Strona Główna 02 Grudzień 2015
Menu

Kontakt

tel.74 872 46 71 bud. A
tel.74 872 25 75 bud. B

email: sekg1@go2.pl


Gimnazjum nr 1
im. Zjednoczonej Europy
ul. Kopernika 6
57-400 Nowa Ruda
Reklama

Nowa Ruda Info
Ekoklub 2015
Wydarzenia

Ekoklub

Wzięliśmy udział w XX Noworudzkiej Jesieni Ekologicznej obejmującej:

  1. warsztaty podczas rajdu „Spotkajmy się przy wieży” na Górę Włodzicką

  2. sadzenie drzew w mieście

  3. V Seminarium Uczniowskie „Inicjatywy obywatelskie młodzieży noworudzkiej dla ochrony przyrody”.

    W konkursie „Drzewa są wspaniałe” zajęliśmy I miejsce w sesji posterowej.

    KLIKNIJ TUTAJ, ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!

Warsztaty plastyczne 17.11.2015
Wydarzenia

ODKRYWAMY TALENTY PLASTYCZNE

Dnia 17 listopada w auli Gimnazjum nr 1 odbyły się czwarte w tym roku szkolnym warsztaty plastyczne w ramach projektu „Stwórz cudeńko razem z nami”. Korzystając z umiejętności  i  uzdolnień plastycznych  rodziców, przedstawicieli Noworudzkiej Grupy Twórców Sztuki - Alfa Art oraz nauczycieli tworzyliśmy  rozmaite dekoracje bożonarodzeniowe. W wyniku naszej pracy powstały  ozdoby ze szkła, filcu, papieru, wstążeczek, makaronu i drewna. Uczniowie zgłębili tajniki metod origami, scrapbooking, decoupage. Udział w zajęciach przyczynił się niewątpliwie do rozbudzenia i rozwijania naszej wrażliwości estetycznej. Pracując w grupach, odkrywaliśmy przyjemność tworzenia, a pod koniec warsztatów wspólnie cieszyliśmy się uzyskanym efektem. Za współpracę i dzielenie się swoimi talentami z całego serca dziękujemy paniom Katarzynie Wojtoszek, Małgorzacie Podgórskiej, Ewie Biniek, Justynie Geruzel, Marcie Bajer-Bendiuł, Kornelii Jaroszewskiej-Świtaj i Agnieszce Müller. Promocja prac i ich autorów odbędzie się podczas zebrania z rodzicami oraz kiermaszu bożonarodzeniowego.

KLIKNIJ TUTAJ,ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!

Akcja biblioteki szkolnej
Ogłoszenia

Biblioteka ogłasza całoroczną akcję pt: "Podaruj książkę bibliotece szkolnej":

Smutnym losem książki
jest brak czytelników.
Częstym doświadczeniem czytelników
– brak nowych, ciekawych książek
w bibliotece.

PAMIĘTAJ:

Dzielenie się książką z innymi jest lepsze od jej posiadania.

Jeżeli jesteś właścicielem książki, która dostarczyła Ci niezapomnianych wrażeń,
i jest jeszcze w dość dobrym stanie -
nie skazuj jej  na zapomnienie i zarastanie kurzem na półce Twojej domowej biblioteczki -

Przynieś książkę do naszej szkolnej biblioteki.

Książki można przynosić każdego dnia
w godzinach otwarcia biblioteki.

Konkurs "Moja mała ojczyzna"
Ogłoszenia

Zapraszamy

do udziału w XII edycji regionalnego konkursu literacko – dziennikarskiego dla uczniów  z Dolnego Śląskapod nazwą Moja mała ojczyzna im. Beaty Jaroszewskiej

organizowanego przez Szkołę Podstawową im. Św. Wojciecha we Włodowicach

Szkoły gimnazjalne

W tej kategorii uczniowie piszą wiersz lub rozprawkę związaną z regionem albo tworzą opis ciekawego miejsca. Mogą także napisać reportaż lub felieton odnoszący się do wydarzeń z najbliższej okolicy.

  Prace należy dostarczyć do sekretariatu SP we Włodowicach (osobiście lub pocztą – liczy się data na stemplu pocztowym) Szkoła Podstawowa im. św. Wojciecha we Włodowicach, Włodowice 25, 57-400 Nowa Ruda, tel. 74 872 10 06

Utwory należy opatrzyć godłem (słownym) oraz zaznaczyć kategorię i klasę, a w zaklejonej kopercie, sygnowanej tym samym godłem, przesłać następujące dane:

Imię i nazwisko.............................................

Kategoria.......................................................

Forma wypowiedzi........................................

Szkoła (adres) ................................................

Klasa..............................................................

Imię i nazwisko opiekuna..............................

Numer telefonu, e-mail:.................................

Honorowane będą tylko zakodowane prace na papierze formatu A4, nadesłane w formie druku komputerowego w 5 egzemplarzach. Prace również należy dostarczyć prace w wersji elektronicznej e-mailem na adres aniagrzybowska@op.pl jako nazwę pliku wpisując godło a temat wiadomości – moja mała ojczyzna. Na konkurs należy nadsyłać utwory, które nie były publikowane i nagradzane w innych konkursach. Prace zbiorowe nie będą brane pod uwagę. Wyniki konkursu zostaną opublikowane w prasie. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość publikacji nagrodzonych i wyróżnionych utworów, bez prawa do honorarium autorskiego. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody i wyróżnienia. Laureaci oraz ich opiekunowie zostaną zaproszeni na uroczyste rozdanie nagród, które odbędzie się w trakcie Dnia Patrona szkoły – św. Wojciecha, w kwietniu 2016r. O wynikach i odbiorze nagród poinformuje się laureatów pisemnie.

Serdecznie zapraszamy do udziału!

  Osoby chętne mogą zgłaszać się do swojego polonisty!

 

 

Konkurs Pegazik
Ogłoszenia

Ogłoszenie !

 

Wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły zapraszamy do udziału

w XXI Dolnośląskim Konkursie Recytatorskim-”PEGAZIK”.

Każdy uczestnik wybiera przy pomocy polonisty fragment prozy i tekst poetycki o łącznym czasie prezentacji do 5 minut. Eliminacje szkolne odbędą się do 15 stycznia 2016r.

Eliminacje miejskie -drugiego etapu odbywają się do 20 lutego 2016r.

Organizator: A.Krywejko

Serdecznie zapraszamy osoby chętne!

Rajd na Górę Igliczną 14.11.2015
Wydarzenia

„Z wizytą u Marianny Orańskiej”

Wspólne wędrowanie, ognisko, zwiedzanie Sanktuarium Marii Śnieżnej, gra w piłkę nożną, nawiązanie nowych przyjaźni…   Dnia 14 listopada wybraliśmy się na Górę Igliczną. W wycieczce wzięli również udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 oraz członkowie Koła PTTK im. „Gwarków Noworudzkich”. Wyprawa dofinansowana została przez  Noworudzkie Stowarzyszenie Pro Publico Bono. Organizatorami rajdu ze strony naszej placówki były p. B. Stoińska i p. H. Niechwiadowicz. Wycieczkę uatrakcyjnił  konkurs wiedzy  o regionie. Zwycięzcą został uczeń naszej szkoły – Maciej Wasłowicz. Serdeczne gratulacje!!!

KLIKNIJ TUTAJ, ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!

Święto Niepodległości
Wydarzenia

Odrodzenie Rzeczypospolitej

97 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

 

  Na początku xx wieku po raz pierwszy od czasów napoleońskich sytuacja międzynarodowa w Europie była korzystna dla Polaków. Pomiędzy państwami zaborczymi coraz częściej dochodziło do sporów .

Polacy z uwagą śledzili konflikty między zaborcami.

Kiedy w roku 1914 wybuchła I wojna światowa pojawiła się szansa odzyskania przez Polskę niepodległości.

Po różnych stronach konfliktu stanęli : Niemcy i Austro-Węgry (Państwa Centralne) ,a Rosją będąca w sojuszu z Wielką Brytanią i Francją (Ententa) .

W 1917 roku sytuacja jeszcze bardziej się zmieniła. W Rosji wybuchła rewolucja i upadł carat.

W 1918 roku zakończyła się I wojna światowa Państwa Centralne poprosiły o zawieszenie broni.

W dniu 10 listopada 1918r. powrócił z Magdeburga z internowania Józef Piłsudski – twórca legionów. W dniu 11 listopada 1918r. Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę. Przejął on tytuł Naczelnika Państwa.

 Po 123 latach zaborów Polacy odzyskali Ojczyznę. Zaczęła się odbudowa państwa polskiego. Polacy swoją postawą, bohaterstwem, ciężką pracą zaczęli budować wolną Polskę, wolną Ojczyznę .

 Dzięki nim możemy dziś żyć w wolnej i demokratycznej Rzeczypospolitej.

Kwesta w czasie Świeta Zmarłych 01.11.2015
Wydarzenia

Kwesta na Święcie Zmarłych

Dnia 01.11.2015 r. uczniowie naszej szkoły kwestowali na noworudzkich cmentarzach. Pieniądze zbierano w ramach akcji "Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia".

KLIKNIJ TUTAJ, ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!

Wycieczka do Poczdamu 24.10.2015
Wydarzenia

Projekt „Poznajemy kraj naszych sąsiadów”

Jak brzmi nazwa pałacu Sanssouci w naszym ojczystym języku? Dlaczego na grobie Fryderyka II Wielkiego kładzie się… ziemniaki? Dlaczego w Poczdamie wybudowano Dzielnicę Holenderską?  Czym jest  Alexandrówka?  Która z Bram Brandenburskich powstała  wcześniej – ta w Poczdamie, czy w Berlinie? Na te i wiele innych pytań otrzymaliśmy odpowiedź dnia 24 października podczas szkolnej wycieczki do stolicy Brandenburgii. Pogoda była naszym sprzymierzeńcem, w związku z czym spacer po mieście był przyjemnościąUśmiechUśmiechUśmiech

KLIKNIJ TUTAJ, ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!

 

 

Warsztaty artystyczne 22.10.2015
Wydarzenia

Projekt „Stwórz cudeńko razem z nami”

Dnia 22 października w naszym gimnazjum odbyły się drugie w tym roku szkolnym warsztaty plastyczne pod nazwą „Stwórz cudeńko razem z nami”. Pod okiem rodziców, nauczycieli oraz przedstawicielki grupy AlfaArt wykonywaliśmy ozdoby z filcu oraz szkła. Zgłębialiśmy również tajniki metody decoupage. Spotkania cieszą się coraz większym powodzeniem wśród uczniów. Na następne warsztaty zapraszamy dnia 05 listopada.

KLIKNIJ TUTAJ,ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!

Happening profilaktyczny 16.10.2015
Wydarzenia

Happening profilaktyczny

16.10.2015 r. uczniowie Gimnazjum nr 1 wraz z opiekunami p. A. Postrożną oraz p. I. Piotrowicz, zorganizowali happening profilaktyczny, który był wyrazem protestu przeciw patologiom społecznym, tj. alkoholizm, nikotynizm, narkomania, przemoc. Uczestnicy maszerowali z tablicami, transparenty i ulotkami po szkole. Na korytarzu rozbrzmiewała głośna muzyka, wykorzystana z kampanii społecznej zorganizowanej przez Ministerstwo Zdrowia pod hasłem „Organizm w dobrym nastroju”, dostępna pod adresem https://www.youtube.com/watch?v=eF9tKseairs

Happening wzbudził duże zainteresowanie wśród uczniów, nauczycieli i rodziców odwiedzających szkołę, był okazją do promocji zdrowego, wolnego od nałogów stylu życia. Tego typu działania wychowują, dyscyplinują i rozwijają dobre nawyki wśród młodzieży, które zapewne zaprocentują w dorosłym życiu.          

Strona 1 z 42 1 2 3 4 > >>

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie