Strona Główna 19 Grudzień 2014
Zegar
Menu

Kontakt

tel.74 872 46 71 bud. A
tel.74 872 25 75 bud. B

email: sekg1@go2.pl


Gimnazjum nr 1
im. Zjednoczonej Europy
ul. Kopernika 6
57-400 Nowa Ruda
Reklama

Nowa Ruda Info
Spotkanie bożonarodzeniowe z seniorami 16.12.2014
Wydarzenia

SPOTKANIE BAOŻONARODZENIOWE Z SENIORAMI

Dnia 16 grudnia 2014 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w  spotkaniu bożonarodzeniowym z pensjonariuszami  Domu „Spokojna Jesień”. Wydarzenie to było okazją do wspólnego śpiewania najpiękniejszych polskich kolęd oraz do wymiany informacji na temat zwyczajów świątecznych goszczących w naszych domach wiele lat temu i obecnie.

KLIKNIJ TUTAJ,ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!

IV Seminarium Uczniowskie 11. 12.2014
Wydarzenia

IV Seminarium Uczniowskie

11 grudnia 2014 r. w MOK-u odbyło się IV Seminarium Uczniowskie dotyczące problemów ochrony środowiska. Wzięli w nim udział członkowie szkolnego Ekoklubu przedstawiają fotoreportaż i referat pt. "Hałda-zagrożenie czy atrakcja?"

KLIKNIJ TUTAJ,ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!

Gala "Razem w pełni sprawni"
Wydarzenia

GALA „RAZEM W PEŁNI SPRAWNI”

 

W piątek 12.12.14r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gali podsumowującej Projekt „Razem w Pełni Sprawni”, która odbyła się we Wrocławiu w Centrum Technologii Audiowizualnych.

Projekt, w którym uczestniczyli uczniowie (Miłosz Izdebski, Dawid Fiszer i Mateusz Kolk) oraz nauczyciele (Ewa Karcz, Danuta Markuszewska) obejmował swoim zakresem cykl dwuletnich działań. Pomysłodawcą projektu była Fundacja Promyk Słońca.
Celem tego projektu było uwrażliwienie uczniów na obecność i potrzeby osób z niepełnosprawnością, likwidowanie uprzedzeń i stereotypów, budowanie społeczeństwa uniwersalnego, otwartego dla każdego – bez barier. W ramach projektu odbywały się warsztaty dla nauczycieli we Wrocławiu oraz dla uczniów w naszej szkole. Były to spotkania prowadzone przez osoby z niepełnosprawnością dotyczące tolerancji oraz zwalczania stereotypów
o niepełnosprawności. Dodatkowo nasi uczniowie wzięli udział w internetowych warsztatach filmowych, których efektem były filmy zaprezentowane na tegorocznej uroczystej gali.

Film opracowany przez naszych uczniów otrzymał wyróżnienie – dyplom i statuetkę uczniowie otrzymali z rąk Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego – Radosława Mołonia.

KLIKNIJ TUTAJ,ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!

Rocznica stanu wojennego
Wydarzenia

Wolontariat
Ogłoszenia

Przeczytaj o akcji pomocowej szkolnego wolontariatu w zakładce DLA UCZNIA SZKOLNY KLUB WOLONTARIUSZA

Wycieczka do Muzeum Górnictwa 04.12.2014
Wydarzenia

Wycieczka do Muzeum Górnictwa

4 grudnia z okazji Barbórki – tradycyjnego górniczego święta, młodzież z Gimnazjum nr 1 im. Zjednoczonej Europy pod opieką pani A. Postrożnej, udała się do Muzeum Górnictwa w Nowej Rudzie. Przedstawiciele społeczności szkolnej, dzięki uprzejmości pani dyrektor Barbary Korbas, mogli zwiedzać podziemną trasę turystyczną kopalni węgla, ubarwioną ciekawą opowieścią o historii górnictwa i wydobycia węgla na terenie Dolnego Śląska.

Dodatkowych emocji zapewniło spotkanie z duchem Skarbnika, który strzeże tajemnic kopalni i potrafi nieźle nastraszyć!  Uczniowie złożyli symboliczny bukiet kwiatów pod tablicą poświęconą czci Górników, którzy zginęli na Polu „PIAST” w trakcie wykonywania swoich powinności. Powrót spod ziemi odbył się autentyczną górniczą kolejką. Na zakończenie zwiedzania, młodzież mogła porozmawiać z  Panią Barbarą Korbas - właścicielką i jednocześnie dyrektorem „Podziemnej Trasy Turystycznej Kopalni Węgla w Nowej Rudzie”. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku powtórzymy naszą podziemną wędrówkę, która zapewniała nam niezapomniane przeżycia i emocje!

KLIKNIJ TUTAJ, ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!

Mikołajkowe Zawody Pływackie 05.12.2014
Wydarzenia

Mikołajkowe Zawody Pływackie

 

W piątek 05.12.2014r. Na basenie Aqua Centrum w Nowej Rudzie odbyły się Międzygimnazjalne Mikołajkowe Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Nowej Rudy.

Naszą szkołę reprezentowała silna 15-osobowa grupa uczniów z klas 1-3.

W klasyfikacji generalnej, medalowej nasza szkoła uplasowała się na drugim miejscu, za Gimnazjum nr 2, a przed Gimnazjum z Bożkowa, Gimnazjum z Włodowic i Gimnazjum nr 3 z Drogosławia.

Nasi uczniowie zdobyli medale w następujących konkurencjach:

 

- styl klasyczny dziewcząt – 1 miejsce – Ola Lisowiec (klasy 1)
- styl grzbietowy dziewcząt – 3 miejsce - Ola Stasiewicz (klasy 2)
- styl klasyczny chłopców – 2 miejsce – Patryk Rzeszutek (klasy 3)
- styl klasyczny chłopców – 2 miejsce – Bartek Traczyński (klasy 2)
- styl grzbietowy chłopców – 2 miejsce – Dawid Paraniak (klasy 3)
- styl grzbietowy chłopców – 3 miejsce – Jakub Dąbrowski (klasy 2)
- styl klasyczny chłopców – 2 miejsce – Sebastian Mardaus (klasy 2)
- styl grzbietowy chłopców – 2 miejsce – Krzysztof Herman (klasy 1)
- kraul chłopców – 3 miejsce – Bartosz Traczyński (klasy 2)
- styl klasyczny chłopców – 3 miejsce – Kacper Hirchill (klasy 3)

 

Życzenia na Dzień Górnika

 

Dzień Górnika

 

Z okazji Barbórki składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i pomyślności wszystkim byłym górnikom oraz emerytom. NIECH ŻYJE NAM GÓRNICZY STAN!

                                                                                   

                                                                                    Społeczność   Gimnazjum nr 1 w Nowej Rudzie

Konkurs Piosenki Patriotycznej 17.11.2014
Wydarzenia

KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

 

 W poniedziałek 17.11.2014r. uczennice naszej szkoły z klasy 2c i 2b (N. Konar, A. Pawlik, Z. Bendiuł, D. Augustyn, O. Stasiewicz i N. Sawicka) uczestniczyły w XV Miejsko-Gminnym Konkursie Pieśni Patriotycznej w Bożkowie. W konkursie tym uczestniczyła młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z Nowej Rudy, Kłodzka, Włodowic, Jugowa, Bożkowa. Wysłuchaliśmy wielu piosenek patriotycznych w przepięknym wykonaniu dzieci i młodzieży z każdej szkoły – nasze uczennice wykonały utwór „Biały krzyż”.


Dzień Samorządności 10.11.2014
Wydarzenia

Dzień Samorządności

 

10 listopada 2014 roku w naszej szkole odbył się Dzień Samorządności, który bardzo wszystkim nam, uczniom, się podobał. Mieliśmy okazję prowadzić zajęcia i wczuć się w rolę nauczycieli. Oto wrażenia nauczycieli z tamtego dnia:

 

 Klaudia Ekielska w roli nauczycieli języka polskiego (p.Warszczuk):

 

„ (…) Stwierdzam, iż po tych 4 lekcjach nigdy nie zostanę nauczycielem.Myślałam, że głowa mi wybuchnie.”

 

Roksana Salamon w roli pedagoga (p. Postrożna):

 

Miałam okazję poznać obowiązki oraz pracę nauczycieli, poczuć się przez chwilę jak oni. Jednogłośnie stwierdzam, iż praca ta wymaga wiele poświęceń, stalowych nerwów i dobrego serca. Było ciężko ale dałam radę”

Sadzenie drzewek 04.11.2014
Wydarzenia

Sadzenie drzewek

Dnia 4 listopada w naszym gimnazjum odbyła się akcja „sadzenia drzewek”, które zostały zakupione przez UM. Każdy trzecioklasista oraz przedstawiciele klas pierwszych i drugich mieli okazję posadzić swoje drzewko, które następnie ozdobione zostało karteczką z imieniem ucznia. Mamy nadzieję, że wszystkie nasze drzewka się przyjmą.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!

Strona 1 z 35 1 2 3 4 > >>

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie