Strona Główna 30 Maj 2015
Menu

Kontakt

tel.74 872 46 71 bud. A
tel.74 872 25 75 bud. B

email: sekg1@go2.pl


Gimnazjum nr 1
im. Zjednoczonej Europy
ul. Kopernika 6
57-400 Nowa Ruda
Reklama

Nowa Ruda Info
Wycieczka do Berlina 16.05.2015
Wydarzenia

Gimnazjaliści w Berlinie

Dnia 16 maja br. uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Zjednoczonej Europy w Nowej Rudzie wzięli udział w wycieczce do Berlina. Pierwszym i chyba najbardziej emocjonującym i od dawna wyczekiwanym punktem programu po przyjeździe do stolicy Niemiec był wjazd na wieżę telewizyjną. Z wysokości 203 m mogliśmy podziwiać rozległą panoramę miasta oraz zlokalizować położenie jego najbardziej znanych zabytków – symboli. Większość z nich zobaczyliśmy później z bliska. Podczas trwającego kilka godzin spaceru po mieście zobaczyliśmy m.in. Bramę Brandenburską, Kolumnę Zwycięstwa, Uniwersytet Humboldta, Wyspę Muzeów wraz z wchodzącym w jej skład Muzeum Pergamońskim, siedzibę parlamentu - Reichstag, zegar czasu światowego Urania, Kościół Pamięci Cesarza Wilhelma, Pomnik Holocaustu, pozostałości Muru Berlińskiego. Historię powstania i znaczenie tych zabytków w sposób ciekawy objaśniał nam pan przewodnik. W Berlinie udało nam się również zobaczyć to, co nowoczesne – Plac Poczdamski oraz berlińskie trio „ludzi molekularnych” na rzece Sprewie. W mieście słychać było różne języki świata,  więc stwierdzenie, że stolica naszych zachodnich sąsiadów jest miastem wielokulturowym nie powinno nikogo dziwić.

Wycieczka finansowana była w znacznym stopniu ze  środków z Urzędu Miasta. Za okazane wsparcie serdecznie dziękujemy.

KLIKNIJ TUTAJ,ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!

Konkurs RPO 09.05.2015
Wydarzenia

KONKURS RPO

MOJA OKOLICA PIĘKNIEJE DZIĘKI RPO

 9 maja 2015r. uczniowie naszej szkoły w składzie: Zuzanna Bendiuł, Dominika Augustyn, Zuzanna Wołczańska, Mikołaj Szałęga zdobyli V miejsce w Finale Finałów Konkursu „Moja okolica pięknieje dzięki RPO” zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.

Z rąk Marszałka Województwa Dolnośląskiego Pana Cezarego Przybylskiego odebrali dyplom oraz cenne nagrody.

Konkurs ten odbył się we Wrocławiu w ramach Pikniku Plenerowego promującego Fundusze Unijne na Dolnym Śląsku. Była to już VI i ostatnia edycja tego konkursu, w którym łącznie wzięło udział 400 szkół z Dolnego Śląska.

Przedmiotem konkursu była prezentacja przez naszych uczniów wybranego projektu, który był dofinansowany z Regionalnego Programu Edukacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013, a tym samym promocja RPOWD. Poprzez udział w tym konkursie uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę na temat funduszy unijnych wykorzystywanych na Dolnym Śląsku oraz edukacja obywatelska, w ramach której uczniowie poznali możliwości rozwoju swoich środowisk lokalnych poprzez pozyskiwanie i wykorzystywanie środków Unii Europejskiej.

Dzień Talentów 08.05.2015
Wydarzenia

Dzień Talentów

Dnia 8 maja 2015 r. nauczyciele wraz z uczniami Gimnazjum nr 1 w Nowej Rudzie zorganizowali Szkolny Dzień Talentów w Miejskim Ośrodku Kultury. W tym dniu o godz. 10:00 wszystkie klasy miały przyjemność oglądać swoich kolegów i koleżanki,którzy prezentowali swoje różnorodne talenty.

Począwszy od tańców standardowych, poprzez Be boying i Hip Hop zakończywszy na nowoczesnym kabarecie. Prowadzący,czyli: Kamila Szustakowska,Magda Wierzbicka i Mikołaj Szałęga z klasy 3 ''B'' wywoływali kolejno uczestników, aby zaprezentowali swoje talenty.

Zespół Deaf Foxes (Marek Lisowski,Michał Głuchowski,Kamil Raróg,Martyna Chodakowska,Ryszard Kowalczyk) oficjalnie rozpoczęli Dzień Talentów. Swój niebagatelny talent zaprezentował wszystkim Wojciech Jeziorek w kabarecie pt. ''Rozmowa z Gabryśką''. Następnie swoją pasję i niesamowitą umiejętność pokazali Freaky HustlazZz (Mateusz Kolk,Miłosz Izdebski,Dawid Fiszer i Janusz Uniczko) w tańcu Beboying. Potem swój talent wokalny przedstawiła publiczności Magdalena Charko. Kolejną uczestniczką była Emilia Drozdowska, która zagrała na fortepianie piosenkę Linkin Park pt. ''Numb''. Po chwili rozluźnienia nadszedł czas na taniec nowoczesny w wykonaniu Sandry Strycharskiej i Mileny Ćwiok.

Na zakończenie został zaprezentowany musical pt. ''Odcienie życia''. Swoim autorskim utworem zespół Deaf Foxes porwał serca widzów. Tłumy szalały i nikt nie chciał zakończyć tego dnia, a samych wykonawców ciężko było ściągnąć ze sceny.

Po pełnych wrażeń występach, uczniowie zostali zaproszeni na Mszę w Kościele Św. Mikołaja w Nowej Rudzie z okazji 70-rocznicy ukończenia II wojny światowej. Następnie odbyła się procesja na noworudzki rynek,by złożyć hołd powstańcom.

O godzinie 14:45 zakończono uroczystość i wszyscy mogli rozejść się do domów.

KLIKNIJ TUTAJ,ABYOBEJRZEĆ ZDJĘCIA!

Turniej Wiedzy o Zjednoczonej Europie 05.05.2015
Wydarzenia

Tego jeszcze nie było...”

 

Dnia 5 maja 2015 roku w Gimnazjum nr 1 im. Zjednoczonej Europy w Nowej Rudzie odbył się XIV Miejsko-Gminny Turniej Wiedzy o Zjednoczonej Europie. W konkursie brało udział siedem drużyn m.in. dwie z naszej szkoły (Eurovipy i Euroasy).

Turniej składał się z trzech etapów. W pierwszym uczniowie otrzymali karty z pytaniami. Czas na ich wykonanie wynosił 25 minut.

W drugim etapie każda z grup otrzymała tekst w formie baśni,którą trzeba było wypełnić podanymi krajami. Ostatni,a zarazem najtrudniejszy etap był postaci prezentacji multimedialnej. Wyświetlane slajdy o różnej tematyce począwszy od znanych marek samochodowych oraz charakterystycznych dań skończywszy na wizerunkach znanych działaczy europejskich.

Po trudnych zmaganiach konkursowych nadszedł czas na część artystyczną. Talentem wokalnym zachwyciła nas uczennica II klasy Magdalena Charko.

Na ogłoszenie wyników uczestnicy czekali około 40 minut. W międzyczasie został przygotowany słodki poczęstunek.

Po długich i niecierpliwych oczekiwaniach ogłoszono werdykt.

Gdy emocje sięgnęły zenitu, szczęśliwymi zwyciężczyniami zostały: Kamila Szustakowska i Magdalena Wierzbicka z klasy III ''B'' z Gimnazjum nr 1 w Nowej Rudzie. Dziewczyny były bardzo szczęśliwe,ponieważ wywalczyły 4-dniową wycieczkę do Brukseli.

Mistrzyniom życzymy udanej wycieczki oraz dalszych sukcesów w konkursach.

KLIKNIJ TUTAJ,ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!

Miejskie zawody lekkoatletyczne 07.05.2015
Wydarzenia

Miejskie zawody lekkoatletyczne

 

 Na stadionie CTS-u 07.05.2015r. rozegrane zostały miejskie zawody lekkoatletyczne. Uczniowie Gimnazjum nr 1 godnie reprezentowali swoją szkołę w różnych konkurencjach.

 

III m-ce na 100m Sebastian Mardaus

III m-ce na 100m Laura Ważna

I m-ce    na 300m Patrycja Sawicka

III m-ce na 300m Emilia Drozdowska

II m-ce  pchnięcie kulą Konrad Puła

I m-ce   na 1000m Daniel Poniatowski

II m-ce  na 1000m Marek Lisowski

III m-ce na 1000m Sebastian Dziaduś

I m-ce    na 1000m Natalia Kozina

III m-ce na 600m Aleksandra Stasiewicz

Sztafety 4x100m dziewczęta II m-ce, chłopcy III m-ce

 

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

Dzień pamięci o Holocauście 20.04.2015
Wydarzenia

DZIEŃ PAMIĘCI O HOLOKAUŚCIE

 

20.04.2015r. w naszej szkole odbyły się obchody dnia pamięci o Holokauście i przeciwdziałaniu zbrodniom przeciw ludzkości.

W spotkaniu tym uczestniczyli uczniowie klas trzecich. Wyświetlony został film „Biegnij chłopcze, biegnij”. Dodatkowo zorganizowano wystawę prac uczniowskich na temat wyżej wspomnianej tematyki.

Przedsięwzięcie to było elementem XII edycji wieloletniego projektu Pamięć dla Przyszłości w ramach Konkursu „Moi Polscu, Moi Żydowscy Rodzice”.

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie „Dzieci Holokaustu” w Polsce, Wydział Rozwoju Kompetencji Społecznych i Obywatelskich Ośrodku Rozwoju Edukacji, Żydowski Instytut Historyczny im. Emanuela Ringelbluma, Muzeum Historii Żydów Polskich „POLIN”.

Ideą tego konkursu, w którym brały udział uczennice klasy II c pod opieką p. Ewy Karcz i p. Haliny Niechwiadowicz jest upowszechnienie i podnoszenie wiedzy o Holokauście, a w szczególności o wielowymiarowym aspekcie ratowania żydowskich dzieci przez Polaków.

Konstytucja 3 Maja
Wydarzenia

Konstytucja 3 Maja

Dnia 04.05.2015 r. uczniowie naszej szkoły mogli oglądać inscenizację przygotowaną przez pana J. Cichańskiego z udziałem uczniów klas IIc i IIIb. Przedstawienie miało na celu przybliżyć oglądającym wiedzę na temat aktu, jakim jest Konstytucja 3 Maja oraz jakie są jej uwarunkowania historyczne.

 

Noworudzkie Gwiazdy i Gwiazdeczki 30.04.2015
Wydarzenia

Noworudzkie Gwiazdy i Gwiazdeczki 

 W skład zespołu, który zajął pierwsze miejsce wchodzą : Martyna Chodakowska (była uczennica G1), Marek Lisowski (2c), Michał Głuchowski (2b), Kamil Raróg (były uczeń G1), Ryszard Kowalczyk (Gimnazjum Jugów).  Zespół przyjął nazwę DEAF FOXES. Działa w takim składzie od września 2014r. Próby odbywają się w MOK, a efekty można było zobaczyć i usłyszeń na tegorocznym przeglądzie.

Zespół FREAKY HUSTLAZZ  to grupa bardzo przebojowych chłopców (Mateusz Kolk- 3b, Miłosz Izdebski, Dawid Fiszer-3a, Janusz Uniczko-2c), którzy już wielokrotnie popisywali się swoimi umiejętnościami- między innymi reprezentowali naszą szkołę na tegorocznej Gali Talentów.

 Swoje umiejętności taneczne przedstawiła Julita Pawlina (1b) wraz ze swoim partnerem, który reprezentował Gimnazjum nr 2.

Potyczki językowe 29.04.2015
Wydarzenia

Dnia 29 kwietnia w Zespole Szkół Agrotechnicznych w Bożkowie odbył się finał międzygminnego konkursu Bożkowskie Potyczki Językowe. III miejsce w zmaganiach konkursowych    w kategorii język niemiecki zdobyła uczennica naszej szkoły – Paulina Konewka.

Tego samego dnia uczennice klasy II c – Dominika Augustyn i Wiktoria Iwanowska reprezentowały naszą placówkę podczas  zorganizowanego przez pracowników Noworudzkiej Szkoły Technicznej Konkursu Piosenki Obcojęzycznej. 

Naszym poliglotkom gratulujemy znajomości języków obcych.

Spotkanie ze strażą miejską 28.04.2015
Wydarzenia

Bezpieczeństwo od A do Z

 

            28 kwietnia 2015 r. w Gimnazjum nr 1 odbyła się prelekcja dla uczniów klas pierwszych  z udziałem przedstawicieli Straży Miejskiej z Nowej Rudy. Spotkanie odbyło się pod  hasłem: Bezpieczne zachowanie w szkole, domu i na ulicy.  

Strażnicy Miejscy z ogromną przyjemnością opowiadali o zasadach bezpieczeństwa oraz  o swojej pracy. Młodzież z ciekawością słuchała i zadawała liczne pytania. To było niezwykle interesujące i pouczające spotkanie.

Wycieczka Kraków-Zakopane 1-19.04.2015
Wydarzenia

WYCIECZKA DO KRAKOWA I ZAKOPANEGO

 

W dniach 18-19.04.15 uczniowie z naszej szkoły pod opieką p. Ewy Karcz i p. Haliny Niechwiadowicz byli na dwudniowej wycieczce w Krakowie i Zakopanem.

Pierwszego dnia zwiedziliśy Wawel – pod czujnym okiem pani przewodnik weszliśmy na Dzwon Zygmunta oraz do Grobów Królewskich. Mieliśmy okazję również złożyć kwiaty przy grobie Pary Preydenckiej – Marii i Lecha Kaczyńskich.

Z Wawelu udaliśmy się na Krakowski Rynek, gdzie obejrzeliśmy również Ołtarz Wita Stwosza w Kościele Mariackim.

W godzinach popołudniowych w zimowej aurze dojechaliśmy do Zakopanego, gdzie spacerowaliśmy po Krupówkach.

Następnego dnia kolejką linową wjechaliśmy na Gubałówkę, skąd mieliśmy okazję obejrzeć przepiękną panoramę Tatr.

Na naszym wyjeździe nie zabrakło również spaceru pod Wielką Krokiew. W godzinach popołudniowych, pełni wrażeń wyruszyliśmy do Nowej Rudy.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!

Strona 1 z 39 1 2 3 4 > >>

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie