Strona Główna 01 Listopad 2014
Zegar
Menu

Kontakt

tel.74 872 46 71 bud. A
tel.74 872 25 75 bud. B

email: sekg1@go2.pl


Gimnazjum nr 1
im. Zjednoczonej Europy
ul. Kopernika 6
57-400 Nowa Ruda
Reklama

Nowa Ruda Info
Sprzątanie grobów październik 2014
Wydarzenia

SPRZĄTANIE GROBÓW

 

Dzisiaj kolejny raz Społeczność Szkolna Gimnazjum nr 1 wraz z opiekunami p. Iloną Piotrowicz i Alicją Postrożną udała się na noworudzki cmentarz, by posprzątać groby, które nie były odwiedzane i sprzątane przez długi czas. Każdy z nas miał wydzielone nagrobki i bez żadnego ‘ale’ uporządkował je najlepiej jak potrafił. Wszyscy spisali się świetnie!

 

Stypendium dla absolwenta 28.10.2014
Wydarzenia

STYPENDIUM

Do naszej szkoły dotarła wspaniała informacja o sukcesie tegorocznego absolwenta. Otóż dnia 28 października 2014r. podczas uroczystej XIV Gali  Stypendialnej we Wrocławiu-Szymon Obolewicz, odbierze stypendium za wybitne osiągnięcia w ramach Programu Stypendialnego "zDolny Śląsk". Uczniowie i nauczyciele doskonale pamiętają tego aktywnego i kreatywnego ucznia, którego największą pasją był taniec. Właśnie ta pasja, stała się źródłem jego licznych sukcesów! Serdecznie gratulujemy i życzymy spełnienia marzeń!

 

 

Wicemistrzowie Okręgu Dolnośląskiego październik 2014 r.
Wydarzenia

                                   Wicemistrzowie Okręgu Dolnośląskiego

                     w tańcach standardowych

 

         Uczniowie noworudzkich szkół: Julita Pawlina- Gimnazjum nr 1 i Paweł Ujczak- Gimnazjum nr 2 wytańczyli tytuł I-ego Wicemistrza Okręgu Dolnośląskiego w tańcach standardowych w kategorii 12-13 lat. Turniej odbył się 11 października 2014r. w Kątach Wrocławskich. Julita i Paweł tańczą razem dwa lata. Pierwsze kroki taneczne stawiali w klubie „Rudan” Nowa Ruda, a od września doskonalą swoje umiejętności w klubie „Esens”z Wrocławia, pod czujnym okiem instruktorów: Marcina Starzyńskiego i Dawida Skrzydłowskiego. Sukces swój i trenerów osiągnęli dzięki ciężkiej pracy i determinacji, bo na treningi dojeżdżają do Wrocławia dwa razy w tygodniu, a w pozostałe dni trenują sami w Nowej Rudzie. Mamy nadzieję, że jest to początek ich sportowej kariery.

 

Pasowanie na gimnazjalistę 14.10.2014

"Szukać prawdy, kochać piękno, chcieć dobra,

  czynić najlepsze to zadanie i cel człowieka".

                                              Moses Mendelsshon

 

               W naszej szkole takie zadania i cele stawiają przed uczniami ich rodzice i nauczyciele. We wtorek 14.10.2014 r. w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury odbyła się uroczystość Pasowania na Gimnazjalistę, która wpisała się już w tradycję szkoły. Uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie być wiernymi ideałom przyświecającym Gimnazjum nr 1 im. Zjednoczonej Europy w Nowej Rudzie, dzięki którym stali się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. Wielkie brawa należą się tym wszystkim, którzy przygotowali to piękne wydarzenie  i uświetnili je swoimi talentami. Były tańce, śpiew i poezja.

Słowa uznania należą się wychowawczyniom klas: pani Ilonie Piotrowicz, pani Halinie Niechwiadowicz i pani Jolancie Wójcik.

Po Pasowaniu na Gimnazjalistę odbyła się druga część imprezy, w związku z Dniem Edukacji Narodowej. Samorząd Uczniowski podziękował pracownikom szkoły za trud włożony w wychowanie młodzieży, a uczennice klas 2, pod opieką p. Jacka Cichańskiego, przygotowały program artystyczny, jako odzwierciedlenie naszych życzeń dla nauczycieli. 

Naszą imprezę uświetnił burmistrz pan Tomasz Kiliński, który złożył życzenia pierwszoklasistom, jak również podziękowania dla pracowników szkoły z okazji ich święta.

Uczniowie klas 1

KLIKNIJ TUTAJ, ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!

Święto Drzewa 10.10.2014
Wydarzenia

Święto Drzewa

10 października obchodzimy Święto Drzewa.

Poniżej członkowie Szkolnego Klubu Ekologicznego w akcji sadzenia drzew.


Wycieczka do Karpacza 10-11.10.2014
Wydarzenia

WYCIECZKA DO KARPACZA

Rok szkolny 2014/2015 już tradycyjnie rozpoczęliśmy wycieczką do Karpacza w ramach Szkolnego Klubu Turystycznego.

W dniach 10-11 października 2014 roku odbyła się szkolna wycieczka do Karpacza, współfinansowana ze środków Urzędu Miejskiego w Nowej Rudzie.

Pełne sprawozdanie z wycieczki znajduje się w zakładce DLA UCZNIA- SZKOLNY KŁUB TURYSTYCZNY

 

KLIKNIJ TUTAJ, ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!

Życzenia na DEN

 

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej składam wszystkim pracownikom naszej szkoły serdeczne podziękowania za każdy dzień trudnej pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej. Życzę, by codzienne obcowanie z młodzieżą dawało szczerą satysfakcję i radość. Dziękuję także za wspieranie działań zmierzających do rozwoju naszej placówki.

Zajęcia integracyjne 09.2014
Wydarzenia

Tworzymy zgrany zespół klasowy!

We wrześniu (23.09, 25.09,26.09.2014 r.) odbyły się dwugodzinne zajęcia integracyjne, ułatwiające adaptację pierwszoklasistów w nowej szkole. Zajęcia prowadziła pani psycholog E. Kulas z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Nowej Rudzie.
Zabawy integracyjne usprawniły  kontakty interpersonalne, budowanie jedności  w grupie. Młodzież rozwijała twórcze myślenie i komunikację. Efektem zajęć jest przełamanie onieśmielenia, rozwój empatii oraz zbudowanie płaszczyzny wzajemnego zaufania.


Mecz piłki nożnej 09.2014
Wydarzenia
                   Mecz piłki nożnej

Jesteśmy mistrzami miasta w piłce nożnej chłopców.
Pokonaliśmy piłkarzy z Gimnazjum nr 2 i nr 3 i zakwalifikowaliśmy się do zawodów rejonowych. 
Akcja "Sprzątanie Świata" 19.09.2014
Wydarzenia

Młodzież z Gimnazjum nr 1 im. Zjednoczonej  Europy dba o środowisko

 

         Dyrektor szkoły ,pani Danuta Markuszewska, zachęciła uczniów i ich opiekunów do corocznego udziału w akcji „Sprzątanie Świata” (w tym roku 19.09.2014 r.).Młodzież chętnie przystała na tę propozycję: powietrze, światło, odpoczynek od lekcji to prawdziwe ukojenie. Uczniowie sprzątali zostawione przez innych śmieci, idąc trzema trasami wyznaczonymi przez nauczycieli wychowania fizycznego. Na nich znajdowały się  punkty kontrolne w charakterystycznych miejscach. Każda  grupa otrzymała zadania do rozwiązania dotyczące akcji „Sprzątania Świata”, ochrony środowiska i historii miasta Nowej Rudy. Wyjście na górę św. Anny miało scalić  młodzież, zaprzyjaźnić się z wychowawcami , zintegrować. W drugiej części odbył się bieg przełajowy wokół góry, turniej wiedzy z ekologii i konkurs na oryginalny strój gimnazjalisty. Zmęczona młodzież odpoczywała przy ognisku, grała w piłkę i uczestniczyła w zawodach sportowo-rekreacyjnych. Zwycięzcy zostali nagrodzeni medalami i słodyczami.

 KLIKNIJ TUTAJ,ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!

Dni Nauki 15.09.2014
Wydarzenia

Dni Nauki

W dniu 15. 09. 2014 r. uczniowie klasy IIIa pod opieką p. H. Niechwiadowicz i p. J. Kazimierskiej uczestniczyli w Dniach Nauki w Ludwikowicach. Pracownicy PAN zorganizowali uczniom warsztaty, w czasie których wykonywano doświadczenia oraz wykład dotyczący szczepionek ochronnych.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!

Strona 1 z 34 1 2 3 4 > >>

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie