Strona Główna 28 Listopad 2014
Zegar
Menu

Kontakt

tel.74 872 46 71 bud. A
tel.74 872 25 75 bud. B

email: sekg1@go2.pl


Gimnazjum nr 1
im. Zjednoczonej Europy
ul. Kopernika 6
57-400 Nowa Ruda
Reklama

Nowa Ruda Info
Konkurs Piosenki Patriotycznej 17.11.2014
Wydarzenia

KONKURS PIOSENKI PATRIOTYCZNEJ

 

 W poniedziałek 17.11.2014r. uczennice naszej szkoły z klasy 2c i 2b (N. Konar, A. Pawlik, Z. Bendiuł, D. Augustyn, O. Stasiewicz i N. Sawicka) uczestniczyły w XV Miejsko-Gminnym Konkursie Pieśni Patriotycznej w Bożkowie. W konkursie tym uczestniczyła młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z Nowej Rudy, Kłodzka, Włodowic, Jugowa, Bożkowa. Wysłuchaliśmy wielu piosenek patriotycznych w przepięknym wykonaniu dzieci i młodzieży z każdej szkoły – nasze uczennice wykonały utwór „Biały krzyż”.


Dzień Samorządności 10.11.2014
Wydarzenia

Dzień Samorządności

 

10 listopada 2014 roku w naszej szkole odbył się Dzień Samorządności, który bardzo wszystkim nam, uczniom, się podobał. Mieliśmy okazję prowadzić zajęcia i wczuć się w rolę nauczycieli. Oto wrażenia nauczycieli z tamtego dnia:

 

 Klaudia Ekielska w roli nauczycieli języka polskiego (p.Warszczuk):

 

„ (…) Stwierdzam, iż po tych 4 lekcjach nigdy nie zostanę nauczycielem.Myślałam, że głowa mi wybuchnie.”

 

Roksana Salamon w roli pedagoga (p. Postrożna):

 

Miałam okazję poznać obowiązki oraz pracę nauczycieli, poczuć się przez chwilę jak oni. Jednogłośnie stwierdzam, iż praca ta wymaga wiele poświęceń, stalowych nerwów i dobrego serca. Było ciężko ale dałam radę”

Sadzenie drzewek 04.11.2014
Wydarzenia

Sadzenie drzewek

Dnia 4 listopada w naszym gimnazjum odbyła się akcja „sadzenia drzewek”, które zostały zakupione przez UM. Każdy trzecioklasista oraz przedstawiciele klas pierwszych i drugich mieli okazję posadzić swoje drzewko, które następnie ozdobione zostało karteczką z imieniem ucznia. Mamy nadzieję, że wszystkie nasze drzewka się przyjmą.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!

Dzień Niepodległości 10.11.2014
Wydarzenia

Dzień Niepodległości

 

Apel przygotowany przez uczniów wg scenariusza opracowanego przez pana Jacka Cichańskiego i pod jego opieką. W bardzo ciekawy, niekonwencjonalny sposób przedstawiona historia utraty niepodległości przez nasz kraj, a także walki i zwycięstwa po 123 latach. W interesujący sposób pokazana lekcja historii. Dla uczniów to także przypomnienie ważniejszych dat z historii naszego kraju.

W przedstawieniu nie zabrakło oryginalnych efektów dźwiękowych i wizualnych.

KLIKNIJ TUTAJ,ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!

Wycieczka do Gorlitz 08.11.2014
Wydarzenia

Z wizytą w Europa - Mieście

 

Dnia 08 listopada br. uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Zjednoczonej Europy wzięli udział  w wycieczce do Görlitz. Jest to jedno  z najpiękniejszych i najbogatszych pod względem architektonicznym miast naszych zachodnich sąsiadów. Urok tego miejsca dostrzegli i docenili filmowcy z Hollywood. Kręcono tu sceny m.in. do „Bękartów wojny”, „Grand Budapest Hotel”, „Lektora” oraz „Złodziejki książek”, a  na ulicach miasta można było spotkać takie sławy jak Kate Winslet, Jackie Chan czy Nicolas Cage.

Spacerując po  niemieckim Görlitz zobaczyliśmy m. in. Most Staromiejski, Dolny i Górny Rynek, Stary Ratusz, Schönhof, Dom Napoleona, Kościół Św. Trójcy, Kościół Św. Piotra     i Pawła. Świetnie bawiliśmy się sprawdzając działanie łuku akustycznego znajdującego się na Bramie Szeptów. Następnie udaliśmy się na  wzgórze Landeskrone, skąd z wysokości 419 m mogliśmy podziwiać panoramę miasta.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Śląskiego oraz Muzeum Przyrodniczego. Zbiory pierwszego z wymienionych obiektów prezentują historię regionu oraz śląskie rzemiosło i rękodzieło artystyczne z okresu od XVII do XIX wieku. W Muzeum Przyrodniczym obejrzeliśmy wystawy ukazujące geologię regionu,  świat roślin i zwierząt Łużyc Górnych, przyrodę suchej sawanny oraz puszczy podzwrotnikowej. Naszą uwagę w sposób szczególny przykuło wiwarium, w którym zobaczyliśmy żywe zwierzęta z całego świata.

Wycieczka dofinansowana była ze środków z Urzędu Miasta.

                                                                                                              B.S. (GM1)

 KLIKNIJ TUTAJ, ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!

Zbieranie zniczy na Kresy Wschodnie październik 2014
Wydarzenia

"Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia"

 

28 października 2014 r. nasza szkoła przekazała znicze na polskie cmentarze na Kresach Wschodnich. Gimnazjum nr 1 w Nowej Rudzie bierze udział w akcji "Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia" już od paru lat.

 

Szkolenie pocztów sztandarowych 28.10.2014
Wydarzenia

SZKOLENIE POCZTÓW SZTANDAROWYCH

 

W ostatnim tygodniu października ucziowie naszej szkoły tworzący poczet sztandarowy uczestniczyli w szkoleniu we Wrocławiu w 10. Wrocławskim Pułku Dowodzenia z zasad Ceremoniału Wojskowego. Przedsięwzięcie zostało objęte honorowym patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty.

Dowódca jednostki wraz z żołnierzami przedstawili i zapoznali młodzież z symboliką i znaczeniem pocztu sztandarowego, pzedstawiono krótki rys historyczny powstania sztandaru, podano kryteria doboru pocztu sztandarowego do uroczystości patriotyczno – religijnych, omówiono zasady zachowania się pocztów sztandarowych podczas uroczystości, zaprezentowano najważniejsze sygnały dźwiękowe i utwory podczas uroczystości oraz omówiono zachowanie się pocztów sztandarowych na dany sygnał.

Przy okazji tego wyjazdu uczniowie przekazali do TVP Wrocław znicze w ramach akcji „Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia”.

 

Sprzątanie grobów październik 2014
Wydarzenia

SPRZĄTANIE GROBÓW

 

Dzisiaj kolejny raz Społeczność Szkolna Gimnazjum nr 1 wraz z opiekunami p. Iloną Piotrowicz i Alicją Postrożną udała się na noworudzki cmentarz, by posprzątać groby, które nie były odwiedzane i sprzątane przez długi czas. Każdy z nas miał wydzielone nagrobki i bez żadnego ‘ale’ uporządkował je najlepiej jak potrafił. Wszyscy spisali się świetnie!

 

Stypendium dla absolwenta 28.10.2014
Wydarzenia

STYPENDIUM

Do naszej szkoły dotarła wspaniała informacja o sukcesie tegorocznego absolwenta. Otóż dnia 28 października 2014r. podczas uroczystej XIV Gali  Stypendialnej we Wrocławiu-Szymon Obolewicz, odbierze stypendium za wybitne osiągnięcia w ramach Programu Stypendialnego "zDolny Śląsk". Uczniowie i nauczyciele doskonale pamiętają tego aktywnego i kreatywnego ucznia, którego największą pasją był taniec. Właśnie ta pasja, stała się źródłem jego licznych sukcesów! Serdecznie gratulujemy i życzymy spełnienia marzeń!

 

 

Wicemistrzowie Okręgu Dolnośląskiego październik 2014 r.
Wydarzenia

                                   Wicemistrzowie Okręgu Dolnośląskiego

                     w tańcach standardowych

 

         Uczniowie noworudzkich szkół: Julita Pawlina- Gimnazjum nr 1 i Paweł Ujczak- Gimnazjum nr 2 wytańczyli tytuł I-ego Wicemistrza Okręgu Dolnośląskiego w tańcach standardowych w kategorii 12-13 lat. Turniej odbył się 11 października 2014r. w Kątach Wrocławskich. Julita i Paweł tańczą razem dwa lata. Pierwsze kroki taneczne stawiali w klubie „Rudan” Nowa Ruda, a od września doskonalą swoje umiejętności w klubie „Esens”z Wrocławia, pod czujnym okiem instruktorów: Marcina Starzyńskiego i Dawida Skrzydłowskiego. Sukces swój i trenerów osiągnęli dzięki ciężkiej pracy i determinacji, bo na treningi dojeżdżają do Wrocławia dwa razy w tygodniu, a w pozostałe dni trenują sami w Nowej Rudzie. Mamy nadzieję, że jest to początek ich sportowej kariery.

 

Pasowanie na gimnazjalistę 14.10.2014

"Szukać prawdy, kochać piękno, chcieć dobra,

  czynić najlepsze to zadanie i cel człowieka".

                                              Moses Mendelsshon

 

               W naszej szkole takie zadania i cele stawiają przed uczniami ich rodzice i nauczyciele. We wtorek 14.10.2014 r. w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury odbyła się uroczystość Pasowania na Gimnazjalistę, która wpisała się już w tradycję szkoły. Uczniowie klas pierwszych złożyli ślubowanie być wiernymi ideałom przyświecającym Gimnazjum nr 1 im. Zjednoczonej Europy w Nowej Rudzie, dzięki którym stali się pełnoprawnymi członkami społeczności szkolnej. Wielkie brawa należą się tym wszystkim, którzy przygotowali to piękne wydarzenie  i uświetnili je swoimi talentami. Były tańce, śpiew i poezja.

Słowa uznania należą się wychowawczyniom klas: pani Ilonie Piotrowicz, pani Halinie Niechwiadowicz i pani Jolancie Wójcik.

Po Pasowaniu na Gimnazjalistę odbyła się druga część imprezy, w związku z Dniem Edukacji Narodowej. Samorząd Uczniowski podziękował pracownikom szkoły za trud włożony w wychowanie młodzieży, a uczennice klas 2, pod opieką p. Jacka Cichańskiego, przygotowały program artystyczny, jako odzwierciedlenie naszych życzeń dla nauczycieli. 

Naszą imprezę uświetnił burmistrz pan Tomasz Kiliński, który złożył życzenia pierwszoklasistom, jak również podziękowania dla pracowników szkoły z okazji ich święta.

Uczniowie klas 1

KLIKNIJ TUTAJ, ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!

Strona 1 z 35 1 2 3 4 > >>

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie