Strona Główna 24 Lipiec 2016

Zbiórka na akcję "Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia" 2016

Dane dotyczące wyników zbiórki w ramach akcji

"Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia"

Zbiórka tzw "złotówka od ucznia"- pieniądze zebrane w szkole- 195zł

Zbiórka w dniu 1 maja przy kościele św. Mikołaja w Nowej Rudzie -982,24zł

Zbiórka w dniu  8 maja przy kościele św. Jakuba w Woliborzu - 180zł

Pieniądze zbierali uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Zjednoczonej Europy w Nowej Rudzie

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za wsparcie akcji !!!

Danuta Markuszewska
Gala Finałowa Programu "Przywróćmy Pamięć" 15.06.2016

Prezentacja projektu w Warszawie

15 czerwca 2016r. uczniowie naszej szkoły, w składzie: Hanna Madej, Klaudia Stosio, Dorota Traczyk, Anna Wieczorek, Kamil Biniek uczestniczyli w Gali Finałowej Programu Edukacyjnego „Przywróćmy Pamięć” w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN w Warszawie.

Celem tego programu, realizowanego od 2015r. Przez Fundację Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego było propagowanie wśród uczniów wiedzy na temat historii i kultury Żydów.

Uroczystość prowadziła prezenterka TV7 – Magdalena Mołek.

Dyplomy i nagrody wręczone były przez koordynatora projektu – Panią Anetę Stankowską.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!

Zielona Szkoła Sianożęty 04.06.-13.06.2016

Zielona Szkoła Sianożęty

Tegoroczna Zielona Szkoła zorganizowana została w Sianożętach w terminie 4.06-13.06.2016r.

Jej uczestnikami byli w większości uczniowie klasy 1b oraz po jednej osobie z klas 1a i 2c.

W trakcie Zielonej Szkoły – poza miejscowymi atrakcjami i spacerami brzegiem morza odbyły się wycieczki do Świnoujścia, Międzyzdrojów, Kołobrzegu, Trzęsacza, Rewala, Niechorza.

Wypoczęci, opaleni i zadowoleni wróciliśmy do Nowej Rudy. Z niecierpliwością czekamy już na kolejny wyjazd.

Walimski Dzień Profilaktyki 09.06.2016

I Walimski Dzień Profilaktyki

„Jesteście piękni, jesteście wspaniali. Nie pozwólcie żeby dopalacze to zepsuły” – słowa te kierowane były do młodych biorących udział w I Walimskim Dniu Profilaktyki. Organizatorzy (Zespół Placówek Resocjalizacyjnych i Publiczne Gimnazjum w Walimiu) przygotowali dwa spektakle terapeutyczne oraz pokazy muzyczne i wokalne. Nie zabrakło również tańców integracyjnych. My też tam byliśmy, świetnie się bawiliśmy i nawiązaliśmy nowe znajomości Uśmiech

Spektakl profilaktyczny 06.06.2016

Profilaktyka i integracja

Dnia 06 czerwca gościliśmy w naszej szkole uczniów z Gimnazjum nr 2 w Nowej Rudzie, którzy przyjechali do nas ze spektaklem profilaktycznym, własnego autorstwa, stworzonym na potrzebę programu PaT.

Przedstawienie odzwierciedlało problemy współczesnej młodzieży, błądzącej w gąszczu „dobrych rad”, która pragnie odnaleźć własną tożsamość. Spektakl opowiadał o „lekarstwie” na negatywne emocje, o narkotykach, które w efekcie końcowym zabiją, poniżą, odrealniają i sprawiają, że znikasz.

Mocny akcent przedstawienia został zrównoważony przez wspólne tańce i zabawę. Spotkanie zostało podsumowane prezentacją multimedialną z Dnia Dziecka i Zrywu Wolnych Serc w naszej szkole oraz z naszych wspólnych wyjazdów (GM2 i GM1) PaT-owskich.

Dzień Dziecka 01.06.2016

Dzień Dziecka

Happening profilaktyczny, Zryw Wolnych Serc Programu PaT (serc wolnych od przemocy i uzależnień), słońce, super atmosfera, uśmiechy od ucha do ucha, cudowna zabawa podczas tańców (wspólnie zatańczyliśmy „belgijkę”, „makarenę” i „czekoladę”), balony i słodki akcent.

Organizatorzy z całego serca dziękują uczniom przygotowującym imprezę i tym, którzy przyłączyli się do zabawy.

„KOLOROWI” jesteśmy z Was DUMNE!!! Dzięki za owocną współpracę.

P.S. Dopraliście ciuchy???UśmiechUśmiechUśmiech

Turniej Wiedzy o Zjednoczonej Europie 25.05.2016

XV Miejsko-Gminny Turniej Wiedzy o Zjednoczonej Europie

W dniu 25 maja odbył się w naszej szkole XV Miejsko-Gminny Turniej Wiedzy o Zjednoczonej Europie. Zwyciężyła drużyna z Gimnazjum nr 2 w Nowej Rudzie. Nasza szkoła zajęła II i III miejsce. Główną nagrodą jest wyjazd do Parlamentu Europejskiego w Brukseli ufundowany przez p. Lidię Geringer de Oedenberg. Sponsorami nagród są także: p. Poseł M. Wielichowska i Burmistrz Miasta NR p. T. Kilinski.

Święto Szkoły 25.05.2016

Święto Szkoły

Dnia 25.05.2016 r. miało miejsce Święto Szkoły, podczas którego był promowany przede wszystkim zdrowy styl życia. Imprezie towarzyszyły zawody sportowe- tor przeszkód na czas, gra w piłkę koszykową, mecz piłki nożnej oraz gra w palanta. Mogliśmy również obejrzeć pokaz pomocy przedmedycznej.

Człowiek Pozytywnie Naładowany 25.05.2016

Człowiek Pozytywnie Naładowany

Dnia 25.05.2016 r. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Człowiek Pozytywnie Naładowany. Tym razem gościła u nas pani Ewa Miś, kierownik Zespołu Pieśni i Tańca "Nowa Ruda". Od małego dziecka związana czynnie z tańcem – Zespół Pieśni i Tańca „Lublin”, Zespół Taneczny „KOS”, Zespół Pieśni Akademii Medycznej w Lublinie. Wspaniala postać, pełna energii, pomysłów i pozytywnych emocji! Do tego od razu nawiązała świetny kontakt z młodzieżą. Jak łatwo domyślić się połączył ich wspólny taniec.

Konkurs Oratorski 23.05.2016

6.Międzygimnazjalny Konkurs Oratorski

Dnia 23 maja 2016 r. odbył się już po raz szósty Konkurs Oratorski zorganizowany przez p. Alicję Krywejko i Joannę Kazimierską. I miejsce zdobył duet Julia Fiszer i Weronika Dobrzyniecka z Gimnazjum nr 2, II miejsce Kamil Biniek z Gimnazjum nr 1 i III miejsce Anna Wieczorek również z Gimnazjum nr 1. Występy oceniała komisja składająca się z przedstawiciela samorządu miejskiego p. Leszka Wójcika, dyrektora MBP w Nowej Rudzie Sławomira Drogosia, przedstawicieli Rady Rodziców oraz przedstawicieli nauczycieli.

Konkurs Wiedzy o Zdrowiu maj 2016

Konkurs Wiedzy o Zdrowiu

W X EDYCJI MIEJSKO-GMINNEGO KONKURSU WIEDZY O ZDROWIU UCZENNICA KLASY III C BOGUSIA MADEJ ZAJĘŁA I MIEJSCE. GRATULACJE!!!

Strona 1 z 46 1 2 3 4 > >>