Strona Główna 23 Październik 2016
Menu

Kontakt

tel.74 872 46 71 bud. A
tel.74 872 25 75 bud. B

email: sekg1@go2.pl


Gimnazjum nr 1
im. Zjednoczonej Europy
ul. Kopernika 6
57-400 Nowa Ruda
Reklama

Nowa Ruda AplikacjaNowa Ruda Info
Spotkanie z K.Petkiem
Ogłoszenia

UWAGA!

Dnia 21.10.2016r. o godz. 16.30 w Młodzieżowym Klubie Wsparcia w Nowej Rudzie odbędzie się spotkanie z Krzysztofem Petkiem- autorem, publicystą, organizatorem wypraw. Na spotkaniu odbędzie się pokaz oraz szkolenie ze sztuk walki. Chętnych zapraszamy!

Pasowanie na gimnazjalistę 14.10.2016
Wydarzenia

PASOWANIE NA GIMNAZJALISTĘ

Tradycyjnie  14.10.2016r. w sali widowiskowej MOK odbyło się pasowanie na gimnazjalistę. Już po raz 18 pierwszoklasiści zostali przyjęci w szeregi naszej szkoły. Po części oficjalnej- przysięga uczniów, zaproszeni goście (uczniowie, rodzice, pracownicy szkoły) obejrzeli program artystyczny przygotowany przez pierwszaków pod egidą swoich wychowawców. Również wszyscy pracownicy odebrali życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

XVII Zlot Turystyczny 07.10.2016 r.
Wydarzenia

XVII ZLOT TURYSTYCZNY

07.10.2016r. członkowie Szkolnego Ekoklubu wzięli udział w XVII ZLOCIE TURYSTYCZNYM na GÓRZE ŚW. ANNY w ramach XXI NOWORUDZKIEJ JESIENI EKOLOGICZNEJ połączonym z akcją sadzenia drzew.

Dni Kultury Japońskiej 30.09.2016
Wydarzenia

Dni Kultury Japońskiej

W dniu 30.09.2016 r. 15-osobowa grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w Dniach Kultury Japońskiej. Młodzież obejrzała wystawę fotografii Alicji Kulpy z pobytu w Japonii, wystawę drzeworytów "Pejzaże z dawnej Japonii", prezentację multimedialną o ogrodach japońskich oraz  film "Nasza młodsza siostra". Na koniec dziewczęta uczestniczyły w warsztatach układania kwiatów (ikebana).

Sprzątanie Świata 16.09.2016
Wydarzenia

Sprzątanie Świata

16 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Sprzątaniu Świata, które w tym roku przebiegało pod hasłem „Drugie życie odpadów- podaj dalej”.

Akcja zakończyła się ogniskiem, zabawami oraz międzyklasowym sprawdzeniem wiedzy ekologicznej na Górze Świętej Anny.

Najlepsze wyniki osiągnęły klasy:

I- 3a

II- 3c

III- 2c

Gratulujemy!

 

Projekt "Kulturalne wędrówki" 21.09.2016
Wydarzenia

"Kulturalne wędrówki"

Dnia 21.09.2016r. uczniowie klas III naszej szkoły w ramach projektu "Kulturalne wędrówki" dofinasowanego z MPPiRPA odwiedzili Urząd Marszałkowski i Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu. W Urzędzie Marszałkowskim młodzież uczestniczyła w zajęciach dotyczących podziału władzy w naszym kraju i w województwach, zadań samorządów oraz finasowaniu różnych przedsięwzięć.

W Muzeum Pana Tadeusza uczniowie zwiedzili salę szlachty i staropolski dom, obejrzeli rękopis "Pana Tadeusza" oraz odbyli warsztaty dotyczące zwyczajów w dawnej Polsce. Zajęcia pozwoliły młodym ludziom na poznanie i identyfikację z dziedzictwem narodowym i poznanie dziejów naszej ojczyzny. Atrakcją była możliwość przebrania się w stroje staropolskie oraz zagrania w gry interaktywne.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!

Obchody Dnia Sybiraka 16.09.2016
Wydarzenia

DZIEŃ SYBIRAKA

 

16 września br. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w uroczystych obchodach Światowego Dnia Sybiraka, organizowanego przez gimnazjum w Jugowie. Poczet sztandarowy naszej szkoły oraz uczniowie naszej szkoły, którzy brali udział w akcji „Mogiłę Pradziada Ocal Od Zapomnienia” przeszli w uroczystym marszu spod budynku gimnazjum w Jugowie do kościoła, gdzie została odprawiona msza w intencji Sybiraków i Kresowiaków.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY OBEJRZEĆ ZDJĘCIA!

Światowy Dzień Sybiraka 13.09.2016
Wydarzenia

Światowy Dzień Sybiraka

 

Z okazji zbliżającego się Dnia Sybiraka młodziez naszej szkoły złożyła członkom Koła Sybiraków życzenia wszelkiej pomyślności, spełnienia marzeń oraz realizacji zamierzeń i planów. Uczniowie podziękowali również za możliwość współpracy w realizacji misji wychowania patriotycznego.

Spotkanie w ramach PaT 08.09.2016
Wydarzenia

Aktywna profilaktyka

W bieżącym roku szkolnym kontynuujemy współpracę z Gimnazjum nr 2 oraz Miejskim Zespołem Szkół nr 1 w ramach działań programu PaT. 08 września przedstawiciele grupy PaT naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu integracyjno-organizacyjnym z uczniami wyżej wymienionych placówek.

Ogłoszenie o zebraniu rodziców 2016
Ogłoszenia

UWAGA!

Zebranie z rodzicami odbędzie się w dniu 15.09.2016 (czwartek) o godzinie 16.00 w auli szkolnej.
Następnie odbędą się spotkania w klasach. O godzinie 17.00 zapraszamy Radę Rodziców do sali B24.
Zapraszamy.

Zbiórka na akcję "Mogiłę Pradziada Ocal od Zapomnienia" 2016
Ogłoszenia

Dane dotyczące wyników zbiórki w ramach akcji

"Mogiłę pradziada ocal od zapomnienia"

 

 

Zbiórka tzw "złotówka od ucznia"- pieniądze zebrane w szkole- 195zł

 

Zbiórka w dniu 1 maja przy kościele św. Mikołaja w Nowej Rudzie -982,24zł

 

Zbiórka w dniu  8 maja przy kościele św. Jakuba w Woliborzu - 180zł

 

Pieniądze zbierali uczniowie Gimnazjum nr 1 im. Zjednoczonej Europy w Nowej Rudzie

 

Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za wsparcie akcji !!!

 

Danuta Markuszewska
Strona 1 z 47 1 2 3 4 > >>

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie